Obserwuj w Google News

Lisa Loring nie żyje. Gwiazda "Rodziny Addamsów" miała 64 lata

2 min. czytania
30.01.2023 12:59
Zareaguj Reakcja

Lisa Loring nie żyje. Gwiazda pierwszej telewizyjnej adaptacji komiksowych przygód makabrycznej rodziny Addamsów miała 64 lata. Przyczyną jej zgonu był zawał serca.

Lisa Loring nie żyje. Gwiazda "Rodziny Addamsów" miała 64 lata
fot. Filmways Television/Collection Christophel/East News

Lisa Loring, która wcielała się w rolę Wednesday Addams, zmarła z powodu zawału serca w wieku 64 lat. W ostatnich chwilach towarzyszyli jej najbliżsi.

 Odeszła w spokoju, gdy dwie córki ściskały jej dłonie — zdradziła Variety Vanessa Foumberg, córka zmarłej gwiazdy.

Przyjaciółka Loring, pisarka Laurie Jacobson, zamieściła na Facebooku smutny wpis, w którym zdradziła, że za fatalny stan zdrowia aktorki odpowiadał nałóg nikotynowy i wysokie ciśnienie krwi. Ujawniła także, że Loring przez trzy dni była podłączona do aparatury podtrzymującej funkcje życiowe. Po tym czasie rodzina gwiazdy zadecydowała o wyłączeniu jej.

Zobacz także: „Wednesday” wzniowiona na 2. sezon. Hit Netflixa dostanie nowe odcinki [WIDEO]

Kariera Lisy Loring

Lisa Loring podbiła serca widzów jako Wednesday Addams w pierwszej telewizyjnej adaptacji komiksów o rodzinie Addamsów. Zdobyła popularność, mając zaledwie osiem lat. Wtedy to po raz pierwszy wcieliła się w ponurą, lecz niezwykle błyskotliwą córkę państwa Addams. W tej roli pojawiała się od 1964 do 1966 roku. Po zakończeniu pracy na planie "Rodziny Addamsów" dostała angaż w "The Pruitts of Southampton". Wtedy też jej kariera wyhamowała.

Lisa-Loring-nie-żyje-grała-w-Rodzinie-Addamsów
fot. Rex Features/East, NewsAbc-Tv/Kobal/Shutterstock

Kolejną większą rolę dostała jedenaście lat później. Powróciła wówczas do korzeni i ponownie pojawiła się na ekranach w roli Wednesday (tym razem seniorki) w pełnometrażowej odsłonie sitcomu "Halloween with the New Addams Family". W latach 80. grała między innymi w "Krwawym szaleństwie", "Savage Harbor" i "Iced". Po raz ostatni mogliśmy ją oglądać w 2015 roku w roli Rhondy w produkcji "Doctor Spine".

Redakcja poleca

Lisa Loring zagrała pierwszą Wednesday

Pierwsza rola Lisy Loring zapisała się na kartach historii popkultury. Wizerunek małej gotki z dwoma długimi, opadającymi na ramiona warkoczami do dziś przez fanów "Rodziny Addamsów" uważany jest za kanoniczny. Czerpali z niego inspirację między innymi twórcy netfliksowego hitu, na nowo opowiadającego historię Wednesday. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że to właśnie Loring wykonała przed laty taniec, który później zainspirował Jennę Ortegę do stworzenia charakterystycznej choreografii, która podbiła internet.

Źródła: RadioZET.pl/Variety.com/Theguardian.com

Oglądaj