Obserwuj w Google News

„Wednesday” wzniowiona na 2. sezon. Hit Netflixa dostanie nowe odcinki [WIDEO]

3 min. czytania
08.01.2023 12:00
Zareaguj Reakcja

„Wednesday” wznowiona. Jeden z największych hitów Netflixa, otrzymał zielone światło na nowe odcinki serialu. Właśnie poinformowano, że produkcja Tima Burtona doczeka się drugiego sezonu. Kiedy premiera?

Wednesday - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Netflix

WednesdayTima Burtona to jeden z największych sukcesów Netflixa w 2022 roku. Wedle oficjalnych danych serial z udziałem Jenny Ortegi oglądano przez ponad miliard godzin. To sprawiło, że produkcja znalazła się także na listach najchętniej oglądanych programów w historii platformy. Nic więc dziwnego, że właśnie zdecydowano o zamówieniu nowych odcinków serialu. Informacją podzielono się w oficjalnych mediach społecznościowych firmy oraz kontach, poświęconych samemu serialowi.

Redakcja poleca

„Wednesday” wznowiona. Fani świętują

Pierwszy post z informacją o wznowieniu serialu pojawił się już w piątek, 6 stycznia, wieczorem, ale od tego czasu fani na całym świecie dzielą się radosną nowiną z innymi. Informacja o wznowieniu serialu, rozeszła się równie viralowo co wszystkie filmiki z interpretacją „tańca Wednesday”, których próbują wszystkie największe gwiazdy internetu.

Nic więc dziwnego, że w samym ogłoszeniu Netflixa, pojawiło się odniesienie do viralowego tańca. Zresztą zobaczcie sami, w jakim stylu platforma podzieliła się z fanami radosną nowiną:

Redakcja poleca

„Wednesday” wznowiona. To globalny hit

Serial, sygnowany nazwiskiem Tima Burtona, wziął świat rozrywki szturmem. Produkcja zadebiutowała na platformie stramingowej Netflix pod koniec listopada 2022 roku i z marszu stała sę globalnym fenomenem, przez kilka tygodni nie schodząc z czołowej pozycji najchętniej oglądanych produkcji. W grudniu Netflix poinformował, że „Wednesday” pobiła rekord miliarda obejrzanych godzin, czym wpisała się w listę tylko kilku tytułów, które osiągnęły ten status w tak krótkim czasie.

„Wednesday” – zwiastun

Pierwszy sezon serialu reklamowany był następującym zwiastunem:

„Wednesday” – rozmowa z Jenną Ortegą

W ramach promocji premiery serialu, mieliśmy możliwość porozmawiać z główną aktorką, Jenną Ortegą, o jej przygotowaniach do pracy przy serialu oraz inspiracjach dla kluczowych dla fabuły momentów. Oto, co aktorka miała do powiedzenia na temat nabycia nowych umiejętności na planie serialu:

Michał Kaczoń: Przygotowując się do roli, musiałaś nauczyć się bardzo wielu różnych nowych rzeczy. Widzieliśmy, jak trenujesz szermierkę, grasz na wiolonczeli czy masz świetne sekwencje walki wręcz. Jakie jeszcze umiejętności trenowałaś przed rozpoczęciem zdjęć i które z nich sądzisz, że przydadzą ci się najbardziej w codziennym życiu?

Nauczyłam się mnóstwa nowych rzeczy. Poza szermierką i lekcjami wiolonczeli, były to jeszcze łucznictwo, boks, walka na miecze, nauka niemieckiego czy wyczynowego pływania na kajaku. Z tych wszystkich rzeczy najbardziej ucieszyła mnie gra na wiolonczeli. Myślę, że z tych umiejętności będę najchętniej korzystać w codziennym życiu. Jestem wielką fanką muzyki, a wiolonczela to przepiękny instrument. Od razu zakochałam się w jej dźwiękach i chciałabym kontynuować tę naukę. Nie należy to do najłatwiejszych zadań i jest trochę podchwytliwe, ale właśnie dlatego mi się podoba. Lubię tego rodzaju wysiłek. 

Jakie było największe wyzwanie podczas pracy na planie?

Pogoda (śmiech). Kiedy jest zimno, jest ci po prostu zimno. Doskonale pamiętam jeden śnieżny dzień, w środku zimy podczas którego kręciliśmy scenę, w której Wednesday ma wizję na zewnątrz i pada na nią deszcz. Korzystaliśmy więc z maszyny, która polewała nas wodą. Temperatura była tak niska, że do czasu aż krople spadły na moją twarz, zmieniały się w małe grudki gradu. Ponieważ jednak Wednesday jest nieprzytomna w tej scenie, nie mogłam się poruszyć ani wzdrygnąć. Maszyna do deszczu była niezwykle głośna, więc nikt też się dobrze nie słyszał, przez co strasznie długo kręciliśmy tę scenę. A ponieważ jestem dziewczyną z Kalifornii, więc czuję chłód już przy 20 stopniach, to było dla mnie chyba najtrudniejsze przeżycie na planie (śmiech).

Redakcja poleca

„Wednesday” wznowiona na 2. sezon. Kiedy premiera?

Informacja o zamówieniu nowych odcinków hitu dopiero co pojawiła się w internecie. Jest więc nieco za wcześnie, by wyrokować, kiedy dokładnie serial powróci na ekrany. Znając jednak tryb pracy Netflixa, możemy najpewniej spodziewać się nowych odcinków pod koniec 2023, bądź na początku 2024 roku. Jak będzie w rzeczywistości – czas pokaże.

Czytaj także:  "Glass Onion: Film z serii Na Noże": spełniony sen kinofila. Oceniamy film Riana Johnsona [RECENZJA]

RadioZET.pl/informacja prasowa Netflix/Instagram

Najlepsze filmy 2022 roku – wybór redakcji kulturalnej RadioZET.pl [ZDJĘCIA]
10 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe dystrybutorów