Obserwuj w Google News

"Barbie" trafi na platformy streamingowe. Gdzie oglądać hit z Margot Robbie?

2 min. czytania
08.09.2023 16:02
Zareaguj Reakcja

Gdzie oglądać "Barbie" w internecie? Już niebawem hit z Margot Robbie i Ryanem Goslingiem trafo do streamingu. Na którą platformę?

Barbie - Margot Robbie, Ryan Gosling - kadr z filmu
fot. Warner Bros. Pictures/Collection Christophel/East News

"Barbie" okazała się ogromnym międzynarodowym hitem. Chociaż wciąż jest jeszcze obecna w repertuarach kinowych, niebawem trafi w końcu do sieci. Na których platformach streamingowych będzie można obejrzeć kasowy film z Margot Robbie i Ryanem Goslingiem?

"Barbie" online: gdzie oglądać?

Bardziej świadomi widzowie zarzucali "Barbie" zmarnowany potencjał, psudofeministyczne postawy bohaterek i brak większego radykalizmu w przedstawionym problemie. Konserwatyści straszyli za to, że film godzi w białych, bogatych, heteroseksualnych mężczyzn u władzy. Mimo to, różowa produkcja z gwiazdorską obsadą okazała się prawdziwym hitem na całym świecie.

Nic więc dziwnego, że pojawiają się pytania, kiedy "Barbie" trafi na streaming. Fanatycy filmu będą mogli go obejrzeć po raz kolejny, a wszystkie osoby, które nie miały okazji zobaczyć go w kinie, po raz pierwszy. Jak podają Wirtualne Media, już 12 września 2023 roku "Barbie" trafi na serwisy Player, Rakuren i iTunes. Tam będzie można wypożyczyć film na żądanie za dodatkową opłatą. Nie podano ceny, ale prawdopodobnie będzie wahać się w granicach kilkunastu złotych.

To jednak nie wszystko. Jesienią 2023 roku "Barbie" zawita w ofercie HBO Max. Na razie nie zdradzono, kiedy dokładnie film trafi do bazy platformy, ale prawdopodobnie nastąpi to w momencie ściągnięcia hitu z kinowych afiszy.

Redakcja poleca

"Barbie": o czym jest film?

W tytułową bohaterkę wciela się oczywiście Robbie. Towarzyszy jej Gosling, grający Kena. Fabuła nie jest skomplikowana. Żyjąca w świecie rodem z dziecięcych zabaw zwanym Barbieland bohaterka, zaczyna wyłamywać się z idealnego schematu, w którym tkwi od kiedy pamięta. Wraz ze smalącym do niej cholewki Kenem, wyrusza do prawdziwego świata, by zrozumieć, co się z nią dzieje. Tam czeka ją twarde zderzenie z rzeczywistością. Powrót do domu wcale nie jest lepszy. Wraz z przyjaciółkami musi uporać się z samczą rewolucją.

Oprócz dwóch głównych gwiazd - Robbie i Goslinga, w "Barbie" wystąpili również America Ferrera, Kate McKinnon, Issa Rae, Rhea Perlman, Hari Nef, Alexandra Shipp, Emma Mackey, Connor Swindells, Michael Cera, Sharon Rooney, John Cena, Kingsley Ben-Adir, Simu Liu, Ariana Greenblatt, Scott Evans, Jamie Demetriou, Ncuti Gatwa, Nicola Coughlan, Emerald Fennell, Ana Cruz Kayne oraz Will Ferrell. Swój debiut aktorski zaliczy piosenkarka Dua Lipa, która wcieli się w jedną z Barbie.

Za reżyserię odpowiada Greta Gerwig, która napisała również scenariusz, wraz ze swoim partnerem Noah Baumbachem. "Barbie" jest produkcją Warner Bros., ale współproducentem jest także firma zabawkarska Mattel, która stworzyła kultową lalkę. Od premiery, która miała miejsce 12 lipca 2023 roku, "Barbie" zarobiła ponad miliard dolarów.

Nie przegap
Najlepsze filmy 2022 roku – wybór redakcji kulturalnej RadioZET.pl [ZDJĘCIA]
10 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe dystrybutorów