Obserwuj w Google News

Zawierucha zna gwiazdę "Barbie". Pochwalił się, co zapisała mu na ręce

2 min. czytania
25.07.2023 14:06
Zareaguj Reakcja

Szum wokół filmu "Barbie" z Margot Robbie w roli tytułowej sprawił, że polskim fanom aktorki przypomniało się, że przecież zna Rafała Zawieruchę. Co ich łączy?

Margot Robbie, Rafał Zawierucha
fot. JUSTIN TALLIS/AFP/East News, WOJCIECH STROZYK/REPORTER

21 lipca 2023 roku do kin wszedł film "Barbie". W rolach głównych wystąpili Margot Robbie i Ryan Gosling. Wielu polskich fanów aktorki mogło już zapomnieć, że przecież odtwórczynię najsłynniejszej lalki świata łączy znajomość z polskim aktorem Rafałem Zawieruchą.

"Barbie": Margot Robbie jest koleżanką Rafała Zawieruchy

Świat oszalał na punkcie najnowszego filmu Grety Gerwig pod tytułem "Barbie". Niestety mimo sukcesu komercyjnego, opinie o tytule są mieszane. Zarzuca się mu między innymi powierzchowny feminizm, z którego nic nie wynika oraz stereotypowe postrzeganie męskich i żeńskich ról społecznych.

Redakcja poleca

Tak czy inaczej, "Barbie" odniosła sukces i wyszła daleko poza sale kinowe, między innymi do memosfery i świata wiralu w mediach społecznościowych. Warto więc przypomnieć, że Rafał Zawierucha miał okazję poznać Margot Robbie podczas kręcenia "Pewnego razu... w Hollywood" z 2019 roku w reżyserii Quentina Tarantino. Rodzimy gwiazdor wcielił się w niechlubną postać związaną z Hollywood - Romana Polańskiego. Robbie grała jego żonę - Sharon Tate.

Zawierucha po skończeniu zdjęć do ostatniego jak na razie filmu Tarantino był na świeczniku. Jak przypomina Plotek, gościł między innymi w programie Kuby Wojewódzkiego, gdzie został zapytany o pracę u słynnego reżysera i relację z Margot Robbie. Zawierucha nie omieszkał pochwalić się anegdotkami z planu.

Szedłem raz spotkać się z Margot przed jedną ze scen. Margot mówi, żebyśmy spotkali się i poszli gdzieś pogadać prywatnie poza planem. "Zadzwoń do mnie". Ja mówię: "Nie mam telefonu". Ona: "To czekaj" i zapisała mi na ręce swój numer telefonu.

Czy aktor nadal utrzymuje kontakt z australijską gwiazdą? Jak się okazuje, przez jakiś czas rozmawiali ze sobą po zakończeniu prac nad "Pewnego razu... w Hollywood". Aktor przyznał to w rozmowie z TVN.pl.

Doświadczyłem tego, że mieliśmy też możliwość być prywatnie razem. (...) Zobaczyłem, że to są normalni ludzie z krwi i kości, tylko tysiąc razy bardziej zajęci niż ja, a mimo to znajdują dla ciebie czas.

Czy Zawierucha zadzwonił z gratulacjami do Robbie po sukcesie "Barbie"? Ciężko powiedzieć, ale kto wie - może jeszcze kiedyś ich drogi zawodowe ponownie się przetną.

"Barbie": obsada i twórcy filmu z Margot Robbie

Oprócz dwóch głównych gwiazd - Robbie i Goslinga, w "Barbie" wystąpili również America Ferrera, Kate McKinnon, Issa Rae, Rhea Perlman, Hari Nef, Alexandra Shipp, Emma Mackey, Connor Swindells, Michael Cera, Sharon Rooney, John Cena, Kingsley Ben-Adir, Simu Liu, Ariana Greenblatt, Scott Evans, Jamie Demetriou, Ncuti Gatwa, Nicola Coughlan, Emerald Fennell, Ana Cruz Kayne oraz Will Ferrell. Swój debiut aktorski zaliczyła piosenkarka Dua Lipa, która wcieliła się w jedną z tytułowych lalek.

Gerwig nie tylko odpowiada za reżyserię, ale również scenariusz, który powołała do życia wraz ze swoim partnerem Noah Baumbachem. "Barbie" jest produkcją Warner Bros., ale współproducentem jest także firma zabawkarska Mattel, która stworzyła kultową lalkę.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/Plotek/TVN.pl