Obserwuj w Google News

"Stranger Things": gwiazda hitu Netflix nie wierzy już w płaską Ziemię

2 min. czytania
16.11.2022 19:44
Zareaguj Reakcja

Millie Bobby Brown - gwiazda "Stranger Things", zdradziła, że przestała wierzyć w teorię płaskiej Ziemi. Aktorka z hitu Netflix wyjaśniła skąd nagła zmiana.

Millie Bobby Brown
fot. NIPI/BackGrid UK /East News

Millie Bobby Brown przed laty twierdziła, że Ziemia jest płaska. Z wiekiem zmądrzała i zaprzeczyła wiarygodności niedorzecznej teorii.

Millie Bobby Brown nie wierzy już, że Ziemia jest płaska

Jeszcze do niedawna różnego rodzaju pseudonaukowe brednie były powodem do wstydu. Nikt bowiem nie brał na poważnie tak szalonych tez, jak płaskość Ziemi, czy istnienie potwora z Loch Ness. Wszelkiego rodzaju osoby publiczne, w tym również gwiazdy, nawet jeśli były zwolennikami teorii spiskowych, raczej nie mówiły o tym głośno. W ostatnich kilku latach niestety to się zmieniło.

Redakcja poleca

Do grona płaskoziemców do niedawna można było zaliczyć Millie Bobby Brown - młodą gwiazdę platformy Netflix, występującą w hicie "Stranger Things" w roli Eleven. W 2014 roku w nagraniu wrzuconym na TikToka, stwierdziła że Ziemia jest płaska. Trudno powiedzieć czy żartowała, czy mówiła serio, ale nawet zakładając najgorsze, pamiętajmy, że była jeszcze dzieckiem.

Brown wystąpiła niedawno w drugiej części filmu Netflix pod tytułem "Enola Holmes", w którym wcieliła się w tytułową siostrę słynnego detektywa. Z tej okazji udzieliła wywiadu dla Vanity Fair. Wywiadu nie byle jakiego, bo aktorkę podłączono pod tak zwany wykrywacz kłamstw. Wśród pytań, znalazło się jedno dotyczące słów na temat płaskości Ziemi sprzed kilku lat. Zapytana, czy wierzy, że Ziemia jest płaska, odpowiedziała przecząco, co potwierdziła maszyneria, mająca sprawdzać jej prawdomówność.

Oglądaj

Mimo że zaufała nauce, wciąż ma pewne wątpliwości.

Chociaż nigdy nie widziałam… no wiesz, kiedy jesteś w samolocie i czasami możesz to zobaczyć? Krzywizny? Jeszcze tego nie widziałam.

Jak widać, nie wszyscy płaskoziemcy są straceni. Wątpliwości 18-latki rozwiał operator wykrywacza kłamstw, który zapytał aktorkę, czy widziała kiedykolwiek zdjęcia satelitarne naszej planety. Odpowiedziała na zaczepkę żartobliwie.

Tak, widziałam. Dzięki, Judd.

Często powtarzany rzekomy argument płaskoziemców o braku krzywizny widzialnej dla oka podczas lotu samolotem można zbić w bardzo prosty sposób. Pojazd nie znajduje się na odpowiedniej wysokości, żeby człowiek mógł zauważyć elipsoidalny kształt Ziemi. Planeta jest bowiem za duża. Dopiero podróż w okolicę orbity, pozwala empirycznie zaobserwować zjawisko kulistości Ziemi.

Redakcja poleca

"Stranger Things" sezon 5: kiedy premiera na Netflix?

W serialu braci Duffer oprócz Brown występują Winona Ryder, David Harbour, Finn Wolfhard, Noah Schnapp, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Natalia Dyer, Joe Keery, Charlie Heaton, Sadie Sink, Maya Hawke, Priah Ferguson, Cara Buono i Brett Gelman. Na piąty i ostatni sezon serialu, będziemy musieli poczekać co najmniej kilkanaście miesięcy. Na razie nie zdradzono daty jego premiery.    

RadioZET.pl/Vanity Fair/YouTube