Obserwuj w Google News

"Stranger Things": Netflix stworzy osobny serial o jednej z postaci?

2 min. czytania
14.10.2022 17:48
Zareaguj Reakcja

Netflix chce stworzyć spin-off "Stranger Things". Czy główną bohaterką serialu będzie Jedenastka grana przez Millie Bobby Brown?

Stranger Things - kadr z serialu
fot. Netflix/materiały prasowe

"Stranger Things" zmierza ku końcowi, ale świat serialu Netflix prawdopodobnie zostanie poszerzony co najmniej jednym spin-offem. Fani przewidują, że główną bohaterką będzie Jedenastka. Milllie Bobby Brown - odtwórczyni postaci, postanowiła zabrać głos w tej sprawie.

"Stranger Things": Netflix stworzy spin-off o Jedenastce?

4. sezon "Stranger Things" okazał się niewielkim hitem platformy Netflix. Opóźniona przez pandemię produkcja po trafieniu do bazy serwisu sprawiła, że cały świat ponownie oszalał na punkcie grupki dzieciaków z miasteczka Hawkins, które mierzą się z nadprzyrodzoną siłą z innego wymiaru.

Redakcja poleca

Chociaż twórcy zapowiedzieli, że powstający właśnie sezon 5. będzie zakończeniem "Stranger Things", niebawem ma powstać spin-off produkcji. Dziennikarze portalu Total Film w rozmowie z Millie Bobby Brown zapytali młodą aktorkę o kolejne odcinki serialu.

Pewnie nawet podczas zdjęć nie będę wiedziała, jak skończy się serial. Wiem tyle, ile wy. Naprawdę nie mam pojęcia. A poza tym nie chcą mi powiedzieć. Mam długi język.

Zapytana o jedną z poprzednich wypowiedzi, w których mówiła, że chce happy endu dla Jedenastki i Mike'a, Brown sprecyzowała.

Mówię takie rzeczy, ale potem gadam też, że chcę, żeby umarła. Naprawdę nie wiem. A poza tym to nie mój wybór. Mówię te wszystkie rzeczy tak naprawdę do siebie, a potem one są brane i drukowane. A ja potem tłumaczę: nie, nie, nie – powiedziałam to dla żartu, że chciałam, żeby wyszła za mąż i pracowała w Target. To był żart. Ale może to nie jest żart?

Nie zabrakło też pytania odnoszącego się do jednej z wypowiedzi twórców serialu - braci Duffer, którzy zasugerowali, że 5. sezon "Stranger Things" wcale nie musi być pożegnaniem ze stworzonym przez nich światem. Zawsze pozostają bowiem spin-offy. Aktorka zdradziła, że jest związana z innym tytułem Netflix.

Jestem obecnie skupiona na Enoli [Holmes]. (...) Poza tym chciałbym zobaczyć inną łysą 10-latkę, która dostałaby taką możliwość. Pomogłabym jej poruszać się po tym świecie.

Wygląda więc na to, że Brown wie nie wiele więcej od fanów serialu. Istnieje spora szansa, że rzeczywiście eksploracja świata "Stranger Things" skupi się na postaci spoza głównej obsady - być może bohaterki, której widzowie jeszcze nie poznali. W końcu Jedenastka nie była jednym dzieckiem z laboratorium w Hawkins obdarzonym nadludzkimi mocami. Póki co, fani serialu muszą uzbroić się w cierpliwość.

Redakcja poleca

"Stranger Things" sezon 5: kiedy premiera na Netflix?

W serialu braci Duffer oprócz Brown występują Winona Ryder, David Harbour, Finn Wolfhard, Noah Schnapp, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Natalia Dyer, Joe Keery, Charlie Heaton, Sadie Sink, Maya Hawke, Priah Ferguson, Cara Buono i Brett Gelman. Na piąty i ostatni sezon serialu, będziemy musieli poczekać co najmniej kilkanaście miesięcy. Na razie nie zdradzono daty jego premiery.   

RadioZET.pl/Total Film