Obserwuj w Google News

„Dzika Noc”: gwiazda „Stranger Things” jako zabójczy Święty Mikołaj [WIDEO]

Michał Kaczoń
2 min. czytania
06.10.2022 09:26
Zareaguj Reakcja

„Dzika Noc” to nowy film świąteczny, z zaskakującym twistem. Głównym bohaterem jest morderca, który przebiera się za Świętego Mikołaja. W roli głównej David Harbour, gwiazda „Stranger Things” i „Czarnej Wdowy”. Kiedy premiera?

Dzika Noc - kadr z filmu
fot. materiały prasowe UIP

„Dzika Noc” (org. „Violent Night”) to nie kolejna urokliwa komedia świąteczna. Film z udziałem Davida Harboura, gwiazdy megahitu NetflixaStranger Things” oraz takich filmów jak „ Czarna Wdowa” czy „Hellboy”, wcieli się w rolę mężczyzny, który w stroju Świętego Mikołaja będzie musiał bronić swojej rodziny, gdy ich piękną willę zaatakują groźni przestępcy.  Zagraniczne portale przedstawiają koncepcję filmu jako: „Co gdyby John Wick był Świętym Mikołajem”, przyrównując styl zwiastuna „Violent Night” to filmów z głośnej serii „ John Wick” z udziałem Keanu Reevesa.

Redakcja poleca

„Violent Night” – zwiastun 

Pierwszy materiał promocyjny filmu prezentuje się następująco:

„Dzika Noc” – twórcy i obsada

Reżyserem filmu jest Tommy Wirkola, najlepiej znany z komedio-horroru „Zombie SS”. Scenarzystami są zaś Patrick Casey i Josh Miller, którzy dali wcześniej światu skrypt do filmu „Sonic. Szybki jak błyskawica”. Na ekranie zobaczymy zaś takich aktorów i aktorki jak: David Harbour, John Leguziamo, Beverly D’Angelo, Alex Hassell, Alexis Louder,  Edi Patterson, Cam Gigandet i André Eriksen.

„Violent Night” – kiedy premiera?

Polska premiera filmu przewidziana jest na 2 grudnia. Tego samego dnia produkcja trafi też do amerykańskich kin.

Redakcja poleca

Czytaj także:  "Rust": Alec Baldwin i rodzina zmarłej Halyny Hutchins doszli do porozumienia. Ekipa wróci na plan

RadioZET.pl./NaEkranie.pl/informacje prasowe UIP/YouTube

Niech to usłyszą
12 Zobacz galerię
fot. Radio ZET