Obserwuj w Google News

Oto najpopularniejszy serial Netflix od czasu powrotu "Stranger Things". Ile osób go obejrzało?

2 min. czytania
28.09.2022 08:43

Serial "Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmer", zapewnił platformie Netflix największą oglądalność od premiery 4. sezonu "Stranger Things". Ile osób obejrzało opartą na faktach produkcję?

Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmer - Evan Peters - kadr z serialu Netflix
fot. Netflix/materiały prasowe

21 września 2022 roku na Netflix zadebiutował "Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmer". Oparta na przerażającej prawdziwej historii opowieść z miejsca stała się nowym hitem serwisu.

"Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera: kolejnym sukcesem Netflix 

We wrześniu 2021 roku bank rozbił południowokoreański serial "Squid Game", który jest jedną z najpopularniejszych produkcji serwisu Netflix. Rok 2022 wcale nie był pod względem oglądalności gorszy, ponieważ premiera 4. sezonu "Stranger Things" sprawiła, że platforma nie mogła narzekać na liczbę użytkowników śledzących nieprawdopodobne losy paczki dzieciaków z Hawkins.

Redakcja poleca

Jak podaje Deadline, Netflix zanotował kolejny sukces, tym razem dzięki serialowi "Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera". Co prawda rekord ustanowiony przez nowe odcinki "Stranger Things" nie został pobity, ale produkcja może się pochwalić wynikiem ponad 196 milionów widzów od dnia premiery. Oznacza to, że oparta na faktach historia seryjnego mordercy, gwałciciela i kanibala trafiła do czołówki tytułów Netflix (mając na uwadze, że wyniki są porównywane na bazie nowego systemu liczenia oglądalności, wprowadzonego w czerwcu 2021 roku). 

Przed serialem "Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" znajdują się jedynie 2. sezon "Bridgertonów", 4. sezon "Stranger Things", oraz pierwsze sezony "All of Us Are Dead" i "Squid Game". Nowość pobiła natomiast wyniki oglądalności takich hitów, jak "Inventing Anna" czy 3. sezon serialu "Ty". Trudno jednak zestawiać "Dahmera" z produkcjami, które ukazały się przed czerwcem 2021, ponieważ funkcjonował wówczas inny system uznawania danego tytułu za obejrzany.

Redakcja poleca

"Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera: o czym jest serial Netflix?

Historia ukazana w produkcji została oparta na prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce w latach 90. w USA. Przedstawia biografię tytułowego bohatera, ale nie pomija punktu widzenia ofiar Dahmera, a także porusza problem niekompetencji policji, która przez lata pozwalała na trwający kilka lat makabryczny proceder. 

W rolach głównych wystąpili Evan Peters, Niecy Nash, Richard Jenkins, Molly Ringwald i Michael Learned. Za serial "Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" odpowiadają Ryan Murphy i Ian Brennan. Tytuł składa się z 10 odcinków i w całości jest dostępny na Netflix.

RadioZET.pl/Deadline