Obserwuj w Google News

Jeffrey Carlson nie żyje. Aktor wcielający się w postać trans miał 48 lat

2 min. czytania
10.07.2023 07:48
Zareaguj Reakcja

Zmarł Jeffrey Carlson - aktor telewizyjny, filmowy, teatralny i wokalista. Zasłyną rolą transpłciowej Zoe w serialu "Wszystkie moje dzieci". Miał 48 lat.

Jeffrey Carlson
fot. Rex Features/East News

6 lipca 2023 roku odszedł Jeffrey Carlson - amerykański aktor teatralny, filmowy i telewizyjny oraz piosenkarz. Był znany z roli transpłciowej postaci w operze mydlanej "Wszystkie moje dzieci". Zmarł w wieku 48 lat.

Jeffrey Carlson nie żyje

Jak podaje Deadline, smutną informację przekazał Adam Feldman - dyrektor teatru Time Out New York. Wieśc pojawiła się na Twitterze.

Spoczywaj w pokoju Jeffreyu Carlsonie, lat 48 - wystawiona na nerwy gwiazdo Broadwayu (Billy w "The Goat", Marilyn w "Taboo") i telewizji (przełomowa postać trans Zoe we "Wszystkich moich dzieciach"). Potężny aktor i bolesna strata.

Nie podano przyczyny śmierci artysty.

Redakcja poleca

Jeffrey Carlson urodził się 23 czerwca 1975 roku w Long Beach w Kalifornii. Co ciekawe, jego matka dała mu na imię Jeffrey na cześć jednego z bohaterów emitowanego od lat 70. serialu "Wszystkie moje dzieci" - Jeffa Martina, w którego wcielił się mięzy innymi Charles Frank. W 1997 roku ukończył aktorstwo na University of California Davis. Uczył się też w nowojorskiej Juilliard School, gdzie był członkiem Group 30.

Jeffrey Carlson: najważniejsze osiągnięcia

Zadebiutował na Broadwayu w sztuce teatralnej "The Goat, or Who Is Sylvia?". Grał też w musicalu Boy George'a "Tabboo" oraz wielu innych przedstawieniach. W 2004 roku został nominowany do Drama Desk Award. Przed kamerą po raz pierwszy wystąpił w roku 2001 w filmie telewizyjnym "Revenge of the Whale".

W dorobku Carlsona znalazły się takie filmy i seriale, jak "Happy End", "Plainsong", "Prawo i porządek: Sekcja specjalna", "Back Seat" czy "The Killing Floor". Najbardziej znany był z komedii romantycznej "Hitch: Najlepszy doradca przeciętnego faceta" oraz opery mydlanej, dzięki której dostał swoje imię - "Wszystkie moje dzieci". W 2006 roku wystąpił w serialu jako Zoe - transpłciowa bohaterka, która była lesbijką. Za tę rolę zdobył nagrodę GLAAD Media Award. Carlson występował w 59 odcinkach "Wszystkich moich dzieci", emitowanych w latach 2006-2007.

W koelejnych latach życia, Carlson skupił się na pracy na deskach teatrów. Grał między innymi w Shakespeare Theatre Company w Waszyngtonie.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/Deadline