Obserwuj w Google News

Nie żyje aktor z "M jak miłość". Rodzina zawiadomiła o pogrzebie

2 min. czytania
07.07.2023 21:22
Zareaguj Reakcja

Zmarł aktor Jakub Ulewicz znany m.in. z serialu TVP "M jak miłość". O śmierci 56-latka zawiadomił zespół Teatru Polskiego w Bydgoszczy. W sieci pojawiła się oficjalna informacja, kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb Jakuba Ulewicza. 

Aktor Jakub Ulewicz z "M jak miłość" nie żyje
fot. Facebook:@jakub.ulewicz

Nie żyje Jakub Ulewicz, aktor znany z ról w  "M jak miłość", "Prawie Agaty", "Kryminalnych" oraz "Na dobre i na złe". Informację o śmierci 56-letniego artysty przekazał 27 czerwca 2023 r. zespół Teatru Polskiego w Bydgoszczy, z którym Ulewicz związany był od 2004 roku. Przyczyny śmierci Jakuba Ulewicza nie zostały ujawnione. 

Redakcja poleca

Jakub Ulewicz z "M jak miłość" nie żyje. Kiedy pogrzeb?  

Bydgoski teatr zawiadomił w sieci o szczegółach pogrzebu Jakuba Ulewicza. Msza żałobna odbędzie się w najbliższy poniedziałek 10 czerwca na Starych Powązkach w Warszawie. Aktor spocznie w rodzinnym grobie obok rodziców, aktora Wacława Ulewicza i  znanej z "Niani" Krystyny Rutkowskiej-Ulewicz, która zmarła w styczniu 2021 roku. 

- Szanowni Państwo, informujemy, że nabożeństwo żałobne naszego Kolegi Jakuba Ulewicza odbędzie się w najbliższy poniedziałek — 10 lipca 2023 roku — o g. 14.00 w kościele pw. św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach. Po nabożeństwie nastąpi odprowadzenie Zmarłego do grobu rodzinnego na miejscowym cmentarzu - czytamy na Facebooku.

Jakub Ulewicz - kim był zmarły aktor, gdzie grał? 

Jakub Ulewicz urodził się 30 marca 1967 roku w Poznaniu. Po skończeniu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie związany był głównie z teatrem. Na scenie bydgoskiego Teatru Polskiego stworzył ponad czterdzieści ról. W ostatnim czasie zagrał w spektaklach "Oficerki. O policji. Fantazja oparta na faktach", "Komediantka" oraz "Ptaki ciernistych krzewów. Rzecz o miłości w kościele".

Szerszej publiczności Jakub Ulewicz znany był z ról serialowych w takich produkcjach jak "Klan", "M jak miłość", "Na Wspólnej", "Korona królów. Jagiellonowie", "Barwy szczęścia", "Na dobre i na złe", "Kryminalni" czy "Prawo Agaty". Pojawił się także w filmach m.in. "Lincz", "Supermarket" i "Wesele". 

Zobacz także: Zmarła Miriam Aleksandrowicz nie doczekała wyjaśnienia brutalnego zabójstwa matki

Brandon Lee, Heath Ledger, Aaliyah
10 Zobacz galerię
fot. Miramax/Courtesy Everett Collection/East News/ Ferrari Press/East News/Courtesy Everett Collection/East News