Obserwuj w Google News

Meg Johnson nie żyje. Gwiazda popularnego serialu miała 86 lat

2 min. czytania
05.07.2023 09:19
Zareaguj Reakcja

Zmarła Meg Johnson - angielska aktorka telewizyjna i teatralna znana z oper mydlanych "Coronation Street" i "Emmerdale Farm". Odeszła w wieku 86 lat.

Znicz - materiał poglądowy
fot. Value Stock Images/East News

1 lipca 2023 roku odeszła Meg Johnson. Była angielską aktorką, która zasłynęła rolami w kultowych brytyjskich operach mydlanych. Zmarła w wieku 86 lat.

Meg Johnson nie żyje

Jak podaje Guardian, śmierć artystki potwierdziła rodzina oraz jej agent z Jorg Betts Associates. Wydano oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

Z wielkim smutkiem informujemy, że aktorka Meg Johnson odeszła wczoraj wieczorem w otoczeniu rodziny. Meg była miłą i cudowną kobietą, pełną ciepła i z błyskiem w oku. Wszystkim, którzy ją znali, będzie jej bardzo brakować.

Aktorka od jakiegoś czasu zmagała się z demencją. To właśnie ta choroba przyczyniła się do śmierci Johnson.

Redakcja poleca

Meg Johnson urodziła się 30 września 1936 roku w Manchesterze jako Margaret M. Johnson. Pracę aktorki zaczęła w 1961 roku, występując w filmie telewizyjnym "The Referees" i serialu "Family Solicitor".

Meg Johnson: najważniejsze osiągnięcia

W ciągu swojej trwającej ponad 60 lat kariery, Johnson wystąpiła w licznych produkcjach, takich jak "The Good Comanions", "Taggart", "Antykwariusz Lovejoy", "Brookside", czy "Victoria Wood". Najpopularniejszymi serialami z jej udziałem były kultowe brytyjskie opery mydlane - "Coronation Street" i "Emmerdale Farm". W tej pierwszej wystąpiła w 78 odcinkach, wcielając się na przestrzeni ponad 20 lat w różne bohaterki. Prawdziwą popularność przyniósł jej jednak ten drugi serial. W "Emmerdale Farm" grała postać Pearl Ladderbanks, występując od 2003 do 2020 roku w 760 odcinkach produkcji. Był to ostatni tytuł w jej dorobku. Łącznie Johnson zagrała w ponad 30 produkcjach telewizyjnych. Była również aktorką teatralną. Występowała w wielu sztukach, między innymi musicalu "Chicago".

W 1981 roku wyszła za aktora i prezentera telewizyjnego Charlesa Fostera. Byli małżeństwem do 2023 roku, kiedy mężczyzna zmarł.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/Guardian