Obserwuj w Google News

Nie żyje Krystyna Froelich-Przybylska. Aktorka z "M jak miłość" miała 89 lat

2 min. czytania
01.07.2023 14:19
Zareaguj Reakcja

Zmarła Krystyna Froelich-Przybylska - akorka teatralna, filmowa i telewizyjna, znana między innymi z produkcji TVP "M jak miłość" i "Plebania". Miała 90 lat.

Krystyna Froelich-Przybylska
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

23 czerwca 2023 roku odeszła Krystyna Froelich-Przybylska. Była aktorką teatralną, filmową i telewizyjną. Zmarła w wieku 89 lat.

Nie żyje Krystyna Froelich-Przybylska

Na Facebooku Teatru Polonia pojawił się smutny post. Przedstawiciele placówki poinformowali o śmierci jednej z aktorek - Krystyny Froelich-Przybylskiej.

Nie podano przyczyny śmierci artystki. Poinformowano natomiast, że pogrzeb aktorki będzie miał miejsce 10 lipca 2023 roku o godzinie 13:00 w kaplicy na Wojskowych Powązkach w Warszawie.

Redakcja poleca

Krystyna Froelich-Przybylska urodziła się 24 lutego 1934 roku. Na deskach teatru zadebiutowała w 1954 roku - na kilka miesięcy przed ukończeniem studiów aktorskich na PWST w Łodzi. W ciągu swojej kariery była związana z licznymi teatrami: Dramatycznym w Częstochowie, Ziemi Pomorskiej Bydgoszcz-Toruń, Ziemi Łódzkiej w Łodzi, 7.15 w Łodzi, im. Jaracza w Łodzi, Powszechnym w Łodzi, Narodowym w Warszawie, Powszechnym w Warszawie oraz Teatrem Polonia w Warszawie.

Krystyna Froelich-Przybylska: najważniejsze osiągnięcia

Przed kamerą Froelich-Przybylska zadebiutowała w 1967 roku w teatrze telewizji "Znakomity komiwojażer". Pierwszym filmem w jej dorobku był "Prawdziwie magiczny sklep" z 1969 roku, a pierwszym serialem "Rodzina Leśniewskich" z 1978 roku. W swojej karierze Froelich-Przybylska wystąpiła w takich polskich filmach i serialach, jak "Iwona, księżniczka Burgunda", "Sceny nocne", "Psie serce", "Rozmowy o miłości", "Dom", produkcjach TVN - "Na Wspólnej" i "Kasia i Tomek", oraz wielu hitach TVP - "Klan", "M jak miłość", "Plebania", "Ojciec Mateusz", czy "Na sygnale". Ostatnim tytułem z jej udziałem był film "Asymetria" z 2020 roku.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/Facebook