Obserwuj w Google News

Billy Miller nie żyje. Aktor zmarł tuż przed swoimi 44. urodzinami

2 min. czytania
18.09.2023 09:01
Zareaguj Reakcja

Nie żyje Billy Miller - nagrodzony Emmy aktor, który zasłynął rolą w serialu "Żar młodości". Miał tylko 43 lata. Zmarł dwa dni przed urodzinami.

Billy Miller
fot. MICHAEL DESMOND/East News

15 września 2023 roku odszedł Billy Miller. Był amerykańskim aktorem filmowym i telewizyjnym. Miał tylko 43 lata.

Billy Miller nie żyje

Jak podaje Deadline, śmierć Millera została potwierdzona przez dziennikarza Michaela Fairmana. Nie podano przyczyny śmierci aktora, ale zaznaczono w oświadczeniu, że miewał stany maniakalno-depresyjne, również tuż przed śmiercią.

Billy Miller urodził się 17 września 1979 roku w Tulsa w stanie Oklahoma jako William John Miller II. Dorastał jednak w Grand Prairie w Teksasie. Ukończył studia na University of Texas. Po zakończeniu uczelni przeprowadził się do Los Angels, gdzie pracował jako posłaniec w Industry Entertainment. Chciał jednak zostać aktorem, więc nawiązał współpracę z agencją modelek i modeli Wilhelmina. Początkowo występował w reklamach, w tym dwukrotnie w materiałach promujących grę The Sims. Wybrał się na casting do opery mydlanej "As the World Turns", ale nie dostał angażu. Postanowił zrobić sobie dwuletnią przerwę w aktorstwie.

Redakcja poleca

Billy Miller: najważniejsze osiągnięcia

Przełom w karierze aktorskiej Millera nastąpił w 2006 roku, kiedy zadebiutował w serialu "CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku". Od tego czasu regularnie występował w produkcjach odcinkowych oraz filmach. W dorobku Millera pojawiły się takie tytuły, jak "Wszystkie moje dzieci", "Justified: Bez przebaczenia", "Ringer", "CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas", "Snajper", "Mroczne zagadki Los Angeles", czy "Szpital miejski". Łącznie wystąpił w ponad 20 filmach i serialach.

Najbardziej znane produkcje z udziałem Millera to "Ray Donovan", "W garniturach" i "Żar młodości". Ten ostatni serial przyniósł mu trzy nagrody Emmy. Do prestiżowej nagrody był nominowany czterokrotnie, statuetkę otrzymał w kategorii Najlepszy aktor drugoplanowy za wcielanie się w postać Billy'ego Abbota. Ostatnim tytułem z udziałem Millera był odcinek serialu "Agenci NCIS" z 2022 roku.

Pozostawił swoich rodziców - Billa i Sue Millerów, siostrę Kelly Miller oraz wieloletnią partnerkę - aktorkę Kelly Monaco.

Nie przegap
Kurt Cobain
8 Zobacz galerię
fot. East News