Obserwuj w Google News

Maddy Anholt nie żyje. Aktorka miała tylko 35 lat

2 min. czytania
14.09.2023 18:08
Zareaguj Reakcja

Zmarła Maddy Anholt - brytyjska aktorka i podcasterka. Odeszła z powodu rzadkiej choroby. Miała tylko 35 lat.

Maddy Anholt
fot. Maddy Anholt/Instagram

13 września 2023 roku odeszła Maddy Anholt. Była aktorką, podcasterką i działaczką społeczną. Zmarła w wieku 35 lat.

Maddy Anholt nie żyje

Jak podaje Deadline, o śmierci Anholt poinformowała jej rodzina. Przyczyną zgonu była rzadka i agresywna odmiana raka mózgu. Na stronie GoFundMe pojawiło się oficjalne oświadczenie.

- Z głębokim smutkiem zawiadamiamy o śmierci Maddy Anholt, naszej ukochanej córki, siostry, bliźniaczki, przyjaciółki, żony i matki, która opuściła ten świat w środę 13 września w wieku 35 lat - napisali bliscy zmarłej. - Być może wiecie, że wkrótce po urodzeniu w zeszłym roku swojej niesamowitej córki Opal u Maddy zdiagnozowano rzadką i agresywną postać raka mózgu - czytamy w oświadczeniu. - Przeszła operację i leczenie ze zdumiewającym wdziękiem i odwagą, na każdym kroku towarzyszyła jej rodzina i jej oddany mąż Ben - dodała rodzina. Ostatnie chwile życia spędziła w domu swoich rodziców.

Redakcja poleca

Maddy Anholt: najważniejsze osiągnięcia

Jako aktorka Anholt zadebiutowała w serialu "Sunny D" z 2016 roku. W swojej krótkiej karierze wystąpiła również w filmie telewizyjnym "Mariah Carey in Mariah: The Diva, the Demons, the Drama", serialu "Jerk", programie rozrywkowym "The Emily Atack Show", a także krótkometrażówce "Kelly", której była również scenarzystką. Anholt była też zaangażowana w podcast "Sketchtopia". Współpracowała również z radiostacjami No Smoke i BBC Radio 4. Działała też na rzecz kobiet, wspierając organizację Women’s Aid.

Nie przegap
Kurt Cobain
8 Zobacz galerię
fot. East News