Obserwuj w Google News

Michael McGrath nie żyje. Nagrodzony prestiżową statuetką aktor miał 65 lat

2 min. czytania
15.09.2023 14:44
Zareaguj Reakcja

Zmarł Michael McGrath - amerykański aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. Za swoje osiągnięcia zdobył Tony Award. Miał tylko 65 lat.

Michael McGrath
fot. Evan Agostini/Invision/AP/East News

14 września 2023 roku odszedł Michael McGrath. Był amerykańskim aktorem znanym z produkcji kinowych, telewizyjnych i teatralnych. Zmarł w wieku 65 lat.

Michael McGrath nie żyje

Jak podaje Deadline, McGrath odszedł w swoim domu w Bloomfield w stanie Nowy Jork. Nie podano przyczyny śmierci artysty.

Michael McGrath urodził się 25 września 1957 roku w Worcester w stanie Massachusetts. Największą sławę zyskał jako aktor broadwayowski. 

Redakcja poleca

Michael McGrath: najważniejsze osiągnięcia

W swojej karierze wystąpił w wielu musicalach, między innymi w sztukach "Spamalot", "Nice Work If You Can Get It", "The Honeymooners", "Is He Dead?" czy "Memphis". Zdobył nagrody Tony Award, Drama Desk i Outer Critics Circle w kategorii Najlepszy aktor drugoplanowy w musicalu.

McGrath grał również przed kamerą. Zadebiutował w serialu "Mathnet" z 1990 roku. W dorobku miał między innymi takie produkcje, jak "Zmiana pasa", "Kowboje i anioły", "Tłumaczka", "Sekret księgi z Kells", czy "Sekret wilczej gromady". Wystąpił w około 20 filmach i serialach. Był też spikerem w programie telewizyjnym "The Martin Short Show".

Michael McGrath pozostawił żonę - aktorkę Toni DiBuono, z którą był w związku od 30 lat oraz córkę, również aktorkę - Katie Claire McGrath.

Nie przegap
Kurt Cobain
8 Zobacz galerię
fot. East News