Obserwuj w Google News

Laurel Goodwin nie żyje. Ostatnia żyjąca aktorka z pilota "Star Treka" miała 79 lat

Sergiusz Kurczuk
2 min. czytania
08.03.2022 08:16
Zareaguj Reakcja

Zmarła Laurel Goodwin - amerykańska aktorka filmowa i telewizyjna, która występowała między innymi u boku Elvisa Presleya oraz w kultowym pilotażowym odcinku "Star Treka". Miała 79 lat.

Dziewczyny! Dziewczyny! Dziewczyny! - Elvis Presley, Laurel Goodwin - kadr z filmu
fot. AF Archive/Mary Evans Picture Library/East News

25 lutego 2022 roku odeszła Laurel Goodwin. Była amerykańską aktorką filmową i telewizyjną. Miała 79 lat. Co było przyczyną jej śmierci?

Laurel Goodwin nie żyje

Jak podaje Deadline, śmierć Goodwin potwierdziła jej siostra Maureen Scott. Nie podano przyczyny zgonu aktorki. Wiadomo tylko, że odeszła w Cathedral City w Kalifornii.

Redakcja poleca

Laurel Goodwin urodziła się 11 sierpnia 1942 roku w Wichita w stanie Kansas. Następnie przeniosła się wraz z rodzicami do San Francisco. Ukończyła Lowell High School, a następnie studiowała aktorstwo na San Francisco State University. Z branżą rozrywkową miała kontakt jako modelka dziecięca. W wieku 19-lat podpisała kontrakt z wytwórnią Paramount Pictures. Na dużym ekranie zadebiutowała w 1962 roku u boku Elvisa Presleya w komedii muzycznej "Dziewczyny! Dziewczyny! Dziewczyny!". Kolejnym filmem Goodwin był komediodramat "Papa's Delicate Condition", w którym grała wraz z Jackie Gleasonem i Amberlyn Griffith. Innymi filmami z tego okresu były "Law of the Lawless" i "Stage to Thunder Rock".

W 1964 roku zadebiutowała na małym ekranie w serialu "The Virginian". Dwa lata później wystąpiła w kultowym pierwszym odcinku oryginalnego "Star Treka", wcielając się w Yeoman J.M. Colt. Była ostatnią żyjącą członkinią obsady pilotażowego epizodu. Wśród pozostałych produkcji z udziałem Goodwin znalazły się między innymi "Run Buddy Run", "Get Smart", "The Hero", "The Beverly Hillbillies", "Mannix" czy "The Partners". Ostatnią rolą Goodwin była postać Lily Dain Leggett w miniserialu "The Dain Curse" z 1978 roku. 

Redakcja poleca

Wyszła za mąż za producenta Waltera Wooda. Pracowali wspólnie przez wiele lat, powołując do życia między innymi film "Stroker Ace" z Burtem Reynoldsem i Loni Anderson.

RadioZET.pl/Deadline

Gwiazdy filmu i kina, które odeszły w 2021 roku [ZDJĘCIA]

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET