Obserwuj w Google News

Tory Lanez usłyszał wyrok. Został skazany na 10 lat więzienia

2 min. czytania
09.08.2023 09:24
Zareaguj Reakcja

Kanadyjski raper i piosenkarz Tory Lanez usłyszał wyrok. Sąd uznał go za winnego postrzelenia artystki Megan Thee Stallion. Został skazany na 10 lat więzienia.

Tory Lanez usłyszał wyrok. Został skazany na 10 lat więzienia
fot. Cover Images/East News

Daystar Peterson, znany pod pseudonimem Tory Lanez, usłyszał wyrok 10 lat więzienia za postrzelenie Megan Thee Stallion w 2020 roku. Rozprawa sądowa w tej sprawie ruszyła w poniedziałek 7 sierpnia. Lanez odpowiadał na zarzuty dotyczące napaści dokonanej przy pomocy broni półautomatycznej, posiadanie niezarejestrowanej broni w pojeździe oraz użycie broni palnej z powodu zaniedbania. Groziły mu 22 lata więzienia oraz deportacja do Kanady.

Ława przysięgłych uznała go za winnego wszystkich trzech zarzutów. Sąd Najwyższy w Los Angeles skazał go na 10 lat więzienia.

Lanez, który w grudniu nie przyznał się do winy, odniósł się do wyroku, twierdząc, że żałuje tego, co się stało.

 Jeżeli mógłbym to zmienić, to bym to zrobił, ale nie mogę. Biorę pełną odpowiedzialność za wszystko, co zrobiłem tamtej nocy. Naprawdę zapewniam, że będę lepszym człowiekiem – powiedział.

Z informacji opublikowanych przez TMZ wynika, że adwokat rapera uważa wyrok za niesprawiedliwy. W rozmowie z dziennikarzami stwierdził, że wysokość kary nałożonej na Laneza wynika z jego statusu gwiazdy. Artysta zamierza odwołać się od wyroku.

Redakcja poleca

Tory Lanez postrzelił Meghan Thee Stallion w 2020 roku

Sprawa dotyczyła incydentu, do którego doszło w lipcu 2020 roku po imprezie w Hollywood Hills. Megan Jovon Ruth Pete, znana jako Megan The Stallion, zeznała, że Lanez kazał jej „tańczyć”, strzelając jej w stopę, kiedy odchodziła od auta, w którym się znajdował. Wyznała przed sądem, że początkowo skłamała w rozmowie z policjantami, mówiąc, że rana postrzałowa była tak naprawdę jedynie skaleczeniem. Kiedy przewieziono ją do szpitala, lekarze znaleźli w jej stopie odłamki pocisku.

Nie mogłam chodzić przez jakiś czas. Nadal mam uszkodzone nerwy. Nie mam czucia z boku lewej stopy. A tylne części stóp zawsze mnie bolą, ale to wytrzymuję – powiedziała poszkodowana.

Ten incydent odbił się głośnym echem także w świecie rozrywki. Megan, jako jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy w amerykańskim show-bizie, w social mediach oskarżyła Tory’ego o napaść. „Tak… Tory mnie postrzelił” – napisała w niedostępnym już instagramowym poście. Poświęciła temu zdarzeniu również utwór „Shots Fired”, w którym słownie zaatakowała Laneza. Ten odpowiedział, publikując całą serię piosenek zamieszczonych na albumie Daystar. Miał również zaproponować Megan milion dolarów w zamian za milczenie.

Nie przegap
Gwiazdy, które doświadczyły przemocy
7 Zobacz galerię
fot. EAST NEWS

Źródła: RadioZET.pl/NYPost.com/TMZ.com