Obserwuj w Google News

Samuel Pereira jest wściekły na Tomasza Lisa. "Idę do sądu"

2 min. czytania
09.11.2023 13:02
Zareaguj Reakcja

Tomasz Lis nazwał Samuela Pereirę „portugalską znajdą”. To nie spodobało się obrażonemu pracownikowi TVP. Postanowił pozwać dziennikarza.

Samuel Pereira jest wściekły na Tomasza Lisa. "Idę do sądu"
fot. STEFAN MASZEWSKI/REPORTER, PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Tomasz Lis nie ukrywa swojej niechęci do sympatyków aktualnie rządzącej partii. Na X/Twitterze dał jej wyraz, nazywając Samuela Pereirę „portugalską znajdą”. Teraz stanie przed sądem.

Zbigniew Boniek zareagował na materiał TVP Info

Sprawa sporu na linii Pereira-Lis sięga swoimi korzeniami początku listopada bieżącego roku. Wtedy to na X/Twitterze pojawił się wpis Zbigniewa Bońka, który rozsierdził pracownika TVP.

Redakcja poleca

Boniek udostępnił na swojej tablicy nagranie programu TVP Info, w którym prowadzący nazwał Julię Przyłębską „największym prawniczym autorytetem w kraju”. „Ktoś wie, kto to jest, ten gość?” – zapytał Boniek, dodając uśmiechnięte emotikony.

To przykuło uwagę Samuela Pereiry. Wysoko postawiony pracownik TVP odpowiedział na pytanie Zbigniewa w bardzo dosadny i nieco szokujący sposób. Opublikował zdjęcie, na którym Boniek miał koszulkę reprezentacji ZSRR i dodał: „Ten z lokami? To maskotka Jaruzelskiego, która w czasie stanu wojennego występowała w telewizji w koszulce ZSRR”.

Redakcja poleca

Tomasz Lis uderzył w Samuela Pereirę

I wtedy pojawił się on! Tomasz Lis wyczuł okazję, by wbić szpilę Pereirze i zrobił to bez wahania. „Gdy po meczu z ZSRR na mistrzostwach świata w Hiszpanii, remisie, który dał nam awans do półfinałów mistrzostw świata, Boniek wszedł do telewizyjnego studia w koszulce z napisem CCCP, to cała Polska wiedziała, że to skalp. Dziś portugalska znajda Pereira uznaje to za dowód kolaboracji Bońka z komunistami. My jesteśmy generalnie tolerancyjni i gościnni, ale lepiej, żeby korzystający z tego nie testowali arogancją granic tej gościnności, bo może być niemiło” – napisał, stając w obronie Bońka.

Pereira nie puścił tej uwagi mimo uszu. Zapowiedział, że wkracza na drogę sądową. Zamierza ukarać Lisa za jego komentarz. „Jestem Polakiem i Tomasz Lis tego nie zmieni. Idę do sądu, licząc na sprawiedliwość i ukrócenie jego bezkarności” – oznajmił pracownik TVP.

Źródła: Radio ZET

Nie przegap
Jarosław Jakimowicz znowu pracuje w TVP? Mamy zdjęcia
13 Zobacz galerię
fot. RadioZET.pl - Exclusive