Obserwuj w Google News

Quiz. Romanse w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Wiesz, który royals cudzołożył?

2 min. czytania
08.11.2023 11:28

Zadaniem brytyjskiej (i każdej innej) rodziny królewskiej jest godne reprezentowanie swojego kraju. Royalsi publicznie nie zaliczają szczególnie wielu wpadek, bo etykietę znają na wylot, za to nadrabiają tym, co robią po zejściu ze sceny. Prawda jest taka, że nawet niebieska krew w żyłach nie jest w stanie pohamować pewnych ludzkich żądzy.

QUIZ. Romanse w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Wiesz, który royals cudzołożył?
  • 11 pytań Rozpocznij quiz
fot. Daniel Leal/Press Association/East News

Jeszcze do stosunkowo niedawna rozwody w rodzinie królewskiej były czymś nie do pomyślenia. Dotyczyło to nie tylko członków monarchii, ale i ich wybranków. Przekonał się o tym bardzo boleśnie wuj Elżbiety II – Edward. Zakochał się w Amerykance Wallis Simpson, która miała za sobą już dwa rozwody. Mężczyzna był prawowitym następcą tronu, ale nie mógł na nim zasiąść, jeśli poślubiłby kobietę, która wcześniej była zamężna.

Zobacz też:  Harry i Meghan przyłapani! Są dowody na to, że wszystkich od lat okłamują

Romanse w rodzinie królewskiej to żadna nowość

Sprawa Edwarda wywołała wtedy skandal. Nie zrezygnował on jednak z miłości a z prawa do tronu. Zrzekł się tytułów i poślubił miłość swojego życia. Królem został jego młodszy brat Albert, który po koronacji przyjął imię Jerzy VI. Po nim królową została jego córka Elżbieta II. Jej dzieci i wnukowie szybko udowodnili, że royalsów stać na znacznie większe afery, niż poślubienie rozwódki.

W ostatnich latach wiele mówiło się na temat romansów w rodzinie królewskiej. Nie wszystkie historie to plotki, bo pewne relacje zostały oficjalnie potwierdzone. Windsorowie nie zawodzą w generowaniu kolejnych dramatów, dlatego nie wszystkie historie miłosne i około-miłosne da się zapamiętać. Sprawdź, jak dobrze znasz historie z romansami i royalsami w roli głównej.

Źródło: Radio ZET

Nie przegap
Rozwody, zdrady i bolesna śmierć. Oto najgorsze momenty z życia Elżbiety II
12 Zobacz galerię
fot. AFP/EAST NEWS

logo Tu się dzieje