Obserwuj w Google News

Szymon Hołownia odciął się od "Mam talent"? Pomógł jeden szczegół

2 min. czytania
17.11.2023 13:19
Zareaguj Reakcja

Szymon Hołownia jako nowy marszałek Sejmu wygłosił orędzie do narodu. Wystąpienie byłego prezentera jest szeroko komentowane w mediach. Głos zabierają m.in. eksperci od mowy ciała, którzy analizują nawet najdrobniejszy gest, czy mimikę twarzy. Jak oceniają jedną z najważniejszych postaci nowej sceny politycznej? Ciekawy szczegół wychwyciła Natalia Hofman.

Szymon Hołownia i Marcin Prokop
fot. Karol Makurat/REPORTER

Szymon Hołownia jakiś czas temu zrezygnował z kariery dziennikarskiej i na dobre zaangażował się w politykę. Mimo że raczej niewielu wróżyło mu sukces, on szybko udowodnił, że na tym polu czuje się jak ryba w wodzie. Kilkuletnia działalność i decyzja o przystąpieniu do Trzeciej Drogi, zaprocentowały nie tylko zdobyciem mandatu poselskiego, ale również objęciem jednej z najważniejszych funkcji w kraju. Były prezenter TVN został nowym marszałkiem sejmu i na tym stanowisku zdaje radzić sobie całkiem dobrze.

Eksperci pod wrażeniem wystąpienia Hołowni

W czwartek 19 listopada Hołownia wygłosił pierwsze orędzie do narodu. Wystąpienie przyciągnęło przed ekrany miliony widzów, wśród których nie brakowało ekspertów od mowy ciała. Wypowiedź i postawę nowego marszałka oceniła m.in. Natalia Hofman. Specjalistka w rozmowie z Pudelkiem nie kryła, że jest pod wrażeniem tego, jak dobrze polityk się przygotował.

- Orędzie było bardzo dobrze przygotowane pod kątem mowy ciała i autoprezentacji. Na pewno wsparciem są dla niego umiejętności wynikające z wcześniejszej pracy dla mediów. Objawia się to w braku oznak stresu (jedyną widoczną było oblizanie ust w trakcie wystąpienia, mogło się tak wydarzyć na przykład dlatego, ze gdy się stresujemy, wysychają ślinianki), świetnej dykcji czy dobrze dobranej intonacji – wyjaśniła.

Redakcja poleca

Szymon Hołownia zmienił wizerunek na rzecz nowej funkcji?

Hofman zwróciła także uwagę na szczegół, który okazał się dla niej niezwykle trafnym zabiegiem. Szymon Hołownia, przez lata kojarzony z telewizyjnymi formatami rozrywkowymi, postanowił nadać swojemu wizerunkowi więcej powagi i od jakiegoś czasu nosi… okulary.

- Ciekawym zabiegiem wizerunkowym jest dla mnie to, że Szymon Hołownia ubogacił swój wygląd oprawkami okularów, niemalże odcinając się od tego, jak wyglądał jako prezenter w "Mam talent". Jest to ciekawy zabieg wizerunkowy, nadający mu powagi na nowym stanowisku – analizowała.

Zobacz również: Ekspertka od mowy ciała oceniła Hołownię. Jeden gest zdradził jego prawdziwe intencje

Źródło: Radio ZET/Pudelek

Nie przegap
Nie tylko Jacek Kurski. Te gwiazdy osobiście spotkały się z Janem Pawłem II
7 Zobacz galerię
fot. Instagram @skrecamwlewo