Obserwuj w Google News

Roksana Węgiel nie jest „starym wapniakiem”. Chodzi z „ziomalami” do kościoła

2 min. czytania
16.01.2023 11:59
Zareaguj Reakcja

Roksana Węgiel udzieliła wywiadu, w którym ponownie zapewniła o swojej wierze w Boga. Młoda piosenkarka ma nie być w swych poglądach osamotniona, a na msze chodzi ponoć z „ekipą super ziomali”. Gwiazda chce odczarować „stereotyp Kościoła”.

roksana-węgiel-nie-jest-starym-wapniakiem-chodzi-z-ziomalami-do-kościoła
fot. Instagram (@roxie_wegiel)

Roksana Węgiel ostatnio ponownie znalazła się w centrum zainteresowania po tym, jak udzieliła wywiadu, w którym opowiedziała o związku z jej nowym chłopakiem. Wkrótce wyszło na jaw, że 26-letni Kevin Mglej jest ojcem kilkuletniego chłopca. Relacja z songwriterem i nieco ostrzejszy wizerunek pełnoletniej już Roxie nie sprawiły jednak, że gwiazda odsunęła się od Kościoła. Piosenkarka wciąż zapewnia o jej głębokiej wierze. W najnowszym wywiadzie opowiedziała o kontakcie z Bogiem i stosunku do wspólnoty katolickiej.

Redakcja poleca

Roksana Węgiel o księżach i relacji z Bogiem: „Trzeba przełamać stereotyp Kościoła”

Wiele gwiazd polskiego show-biznesu w ostatnim czasie ogłosiło chęć wystąpienia ze wspólnoty Kościoła. Nad dokonaniem apostazji zastanawia się między innymi Maffashion i Dawid Podsiadło. Zepsucie kościelnej instytucji głośno skrytykowali także Agnieszka Sienkiewicz, Dorota Szelągowska i Mateusz Banasiuk. Roksana Węgiel nie należy jednak do celebrytów, którzy odwrócili się od Kościoła. W wywiadzie udzielonym dziennikarzom o2.pl opowiedziała o praktykowaniu przez nią wiary katolickiej.

- Jak czuję potrzebę, to idę do kościoła. To nie jest jakiś przymus, że co niedzielę chodzę, tylko po prostu chcę tam chodzić. Naprawdę można trafić na fajną mszę, na fajne kazanie - przekonywała.

Wokalistka ma nie chodzić do kościoła sama. Podczas mszy towarzyszy jej grono dobrych znajomych.

- Trzeba trochę przełamać ten stereotyp Kościoła, bo każdy myśli, że jak ktoś chodzi do kościoła, to jest po prostu jakimś starym wapniakiem. Chodzę do kościoła z moją ekipą, która jest bardzo, że tak powiem, współczesna i totalnie to są super ziomale, więc trzeba trochę uświadamiać ludzi.

Zobacz także: Roksana Węgiel zawalczy na Fame MMA? Gwiazda rozpoczęła treningi

Do odejścia od wiary Węgiel zdają się nie przekonywać również liczne kontrowersje i afery dotyczące księży i przedstawicieli Kościoła.

- Nie chodzę tam do instytucji, nie chodzę tam dla księży, tylko dla Boga - podkreślała w rozmowie z portalem.

Roksana jest w trakcie promocji swojej nowej płyty „13+5”, na której mają się pojawić także utwory opowiadające o jej relacji z Bogiem. Myślicie, że zachęci ona swych fanów do uczęszczania na coniedzielną mszę?

Roksana Węgiel skończyła 18 lat
10 Zobacz galerię
fot. VIPHOTO/East News