Obserwuj w Google News

Maffashion zdecydowana na apostazję? Poruszyła temat pedofilii w Kościele

2 min. czytania
25.11.2022 16:01

Maffashion odniosła się do wypowiedzi Wojciecha Modesta Amaro i jego żony, nawróconych krzewicieli wiary. Blogerka przypomniała przewinienia kościoła i poinformowała, że rozważa apostazję. 

Maffashion
fot. Tadeusz Wypych/REPORTER / EAST NEWS

Maffashion nie ukrywa, że nie po drodze jej z partią rządzącą, miała także znaleźć się na "czarnej liście" TVP za wspieranie środowisk LGBT+. Jedna z najpopularniejszych polskich blogerek ma wiele do zarzucenia organizacji kościelnej. Nic dziwnego, że postanowiła zareagować na wypowiedź Wojciecha Modesta Amaro. Były gwiazdor "Piekielnej kuchni" i jego żona na każdym kroku podkreślają, że odnaleźli Boga. W najnowszym wywiadzie stwierdzili, że nie można oderwać wiary od Kościoła. Maff jest odmiennego zdania. Za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała, że rozważa dokonanie apostazji.

Redakcja poleca

Maffashion ostro atakuje kościół. Blogerka zdecydowała się na apostazję?

Coraz więcej gwiazd otwarcie krytykuje instytucję Kościoła w Polsce i wspomina o apostazji. Mówił o niej Dawid Podsiadło, teraz dołączyła do niego Maffashion. Blogerka opublikowała na swoim Instastory zdjęcie Amaro i jego żony, na które nałożyła artykuły dotyczące zjawiska pedofilii w szeregach Kościoła.

- Sorry. No, muszę. Ok, też poznałam spoko księży. To nie zmienia faktu, że od lat nie chcę być w statystykach organizacji zwanej Kościołem. Moje dziecko też nie będzie. Chyba, że kiedyś sam o tym zadecyduje. Zresztą, już o tym mówiłam. Oddaję wam temat do namysłu. Osobiście rozważam apostazję. I nie. To nie moda. Moda to była na wczorajszym pokazie - stwierdziła gorzko. 

Przypomnijmy, że żona Wojciecha Modesta Amaro, Agnieszka, zasugerowała, że bez księży ciężko mówić o prawdziwej wierze.

- Żeby zgłębić wiarę, nie można się odcinać od Kościoła (...) Bez księży nie ma nas. Będziemy oderwani od wszystkich sakramentów, od spowiedzi, która jest dla nas kluczowa. Od chrztów, od ślubów. Trzeba się nad tym zastanowić głębiej, zanim zacznie się krytykować ten nasz Kościół - stwerdziła.

Restaurator w pełni zgadza się z ukochaną. Małżonkowie przyznali, że doświadczyli "spotkania Boga żywego", a w ich domu znajduje się kaplica, gdzie odprawiane są msze święte. Początkiem ich duchowej przemiany miało być uzdrowienie Agnieszki, które miało dokonać się pod Częstochową. Wydaje się, że Maffashion większą wiarę pokłada w medycynie.

Post Maffashion
fot. screen: Instagram @maffashion_official