Obserwuj w Google News

Robert Janowski wróci do TVP? Tak wspomina zwolnienie z show „Jaka to melodia”

2 min. czytania
06.11.2023 22:42
Zareaguj Reakcja

Robert Janowski lata temu prowadził teleturniej „Jaka to melodia”. Został zwolniony po objęciu władzy w Telewizji Polskiej przez ekipę Jacka Kurskiego. Czy chciałby wrócić do TVP?

Robert Janowski wróci do TVP? Tak wspomina zwolnienie z show „Jaka to melodia”
fot. Wojciech Olkusnik/East News

Robert Janowski przez lata prowadził program „ Jaka to melodia” w TVP. Kiedy rządy na Woronicza przejęła ekipa powiązana z Prawem i Sprawiedliwością, prezenter został zwolniony, a jego miejsce zajął Norbi. Później rola gospodarza teleturnieju została powierzona Rafałowi Brzozowskiemu. W tym samym czasie Robert Janowski dostał program „Gra muzyka” w TV Puls. Później wygrał 15. edycję „ Twoja twarz brzmi znajomo” i zasiadł w jury show Polsatu. Czy chciałby wrócić do TVP po wyborach?

Robert Janowski znów poprowadzi teleturniej „Jaka to melodia”? „To kawał mojego życia”

Wynik wyborów parlamentarnych 2023 oznacza, że władza w Polsce najpewniej przejdzie w ręce Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi i Lewicy. Politycy dotychczasowej opozycji zapowiedzieli ogromne zmiany w Telewizji Polskiej. Możliwe, że umożliwi to powrót do TVP jej „starych” twarzy. Robert Janowski udzielił ostatnio wywiadu dziennikarzom Wprost i zdradził, czy chciałby znów poprowadzić show „Jaka to melodia”. Co zrobiłby, gdyby pojawiła się taka propozycja?

- Zaglądając w serce, to pewnie powiedziałbym „tak”, bo to kawał mojego życia i życia moich telewidzów. To byłoby możliwe, ale wcale nie takie proste - powiedział, po czym dodał, że nie czułby satysfakcji z „wygryzienia” prowadzących pracujących na planie za czasów rządów ekipy powiązanej z PiS. - Nie ma we mnie chęci wendetty, nie jestem mściwym elementem społeczeństwa, raczej reprezentuję grono nastawione na miłość, radość i pokój. Wolałbym budować relacje, zamiast je niszczyć - zapewnił.

Redakcja poleca

Robert Janowski wspomina zwolnienie z TVP. „Nie było różowo”

W dalszej części rozmowy Robert Janowski powrócił wspomnieniami do momentu zwolnienia z TVP. Jak wspomina ten trudny czas? - Nie było różowo. Nowe drzwi nie pootwierały się od razu. Właściwie wszystko się pozamykało - zdradził smutną prawdę prezenter. Zanim gwiazdor odbudował swoją pozycję w telewizji, minęło trochę czasu. Dużą przeszkodą była także trwająca wówczas pandemia.

- Szczerze mówiąc, myślałem, że mając takie doświadczenie telewizyjne, natychmiast posypią się propozycje, rozdzwonią się telefony... Ale nic takiego się nie stało. (…) Na początku nie byłem też w stanie wykrzesać z siebie żadnej inicjatywy, a to wszystko zbiegło się z pandemią, która nam, artystom, zabrała dwa lata życia - wspominał ze smutkiem Janowski.

Źródło: Radio ZET/Wprost

Nie przegap
Jakie wykształcenie mają gwiazdy TVP? Oto, co studiowali Holecka czy Norbi
15 Zobacz galerię
fot. Mateusz Jagielski/East News