Obserwuj w Google News

Milionerka Łukomska-Pyżalska rozwodzi się z mężem. Co z ich pieniędzmi?

2 min. czytania
15.11.2023 12:08
Zareaguj Reakcja

Izabella Łukomska-Pyżalska wniosła o rozwód z Jakubem Pyżalskim. Była modelka i prezeska Warty Poznań oskarżyła męża o stosowanie przemocy. Kobieta miała założyć milionerowi „niebieską kartę”. Wyznaczono datę ich pierwszej rozprawy.

Polscy milionerzy staną przed sądem. Znamy datę pierwszej rozprawy
fot. Instagram @izalukomskapyzalska

Izabella Łukomska-Pyżalska kilka miesięcy temu wniosła o rozwód z Jakubem Pyżalskim. Małżeństwo milionerów długo uchodziło za ideał – para doczekała się szóstki dzieci oraz prowadziła bardzo dochodowe biznesy. Opinia ta legła w gruzach, gdy była modelka i prezeska Warty Poznań oskarżyła partnera o zachowania przemocowe. Z jej relacji wynikało, że  Pyżalski miał być osobą wybuchową i niepanującą nad emocjami.

Redakcja poleca

Izabella Łukomska-Pyżalska rozwodzi się z mężem

- Żyłam w ciągłym strachu przed moim mężem i jego wybuchami złości, agresji i przemocy. To był także bezpośredni powód, dla którego mojemu małżonkowi została założona „niebieska karta”. W końcu znalazłam w sobie odwagę, aby opuścić dom, w którym nie mogłam czuć się bezpiecznie – napisała Łukomska-Pyżalska na Instagramie.

W publiczny konflikt milionerki z małżonkiem włączył się nawet jeden z synów, który przyznał, że  matka robi wszystko, aby odsunąć ojca od pieniędzy. Przypomnijmy, że poznańscy przedsiębiorcy od lat kierują kilkoma spółkami deweloperskimi, a w 2013 roku Forbes szacował majątek Łukomskiej-Pyżalskiej na 16 milionów złotych. Wtedy też milionerka znalazła się na liście 100 najbogatszych Polek.

Zobacz też: Quiz. Te piosenki podbijają każdą biesiadę. Jak dobrze pamiętasz te tytuły?

Znamy datę pierwszej rozprawy Pyżalskich

Pudelek donosi, że Izabella wniosła o rozwód jeszcze w grudniu 2022 roku. Małżonkowie wciąż jednak czekają na pierwszą rozprawę, a „Fakt” dotarł do bardziej szczegółowych informacji na ten temat. Dziennikarze dotarli do terminu pierwszego spotkania.

„Pierwsza rozprawa została bowiem wyznaczona na 10 stycznia 2024 roku. Czas między złożeniem papierów rozwodowych a początkiem procesu jest wyjątkowo długi, nawet jak na mocno obłożony sprawami poznański sąd” – czytamy na łamach „Faktu”. Nie wyjaśniono jednak, co było powodem tak dużej opieszałości instytucji. Pudelek podaje, że Pyżalscy mogli zostać skierowani na mediacje. Nie wiadomo również, jak potoczą się losy ich pokaźnego majątku.

Źródło: Radio ZET/pudelek.pl/fakt.pl

Nie przegap
Joanna Opozda i Antoni Królikowski rozstali się pół roku po ślubie
16 Zobacz galerię
fot. Hornet/REPORTER