Obserwuj w Google News

Książę Harry będzie obecny podczas koronacji Karola III? „Inaczej zrobi się cyrk”

2 min. czytania
16.01.2023 15:01
Zareaguj Reakcja

Król Karol III miał wyciągnąć rękę do księcia Harry’ego. Planowane jest spotkanie „ex royalsa” z ojcem i starszym bratem. Czy „pokojowe negocjacje” sprawią, że Meghan i Harry otrzymają zaproszenie na koronację Karola?

harry-będzie-obecny-podczas-koronacji-karola-inaczej-zrobi-się-cyrk
fot. DANIEL LEAL/AFP/East News, Evan Agostini/Invision/East News

Książę Harry rozpoczął prawdziwą medialną wojnę z brytyjską rodziną królewską. Po głośnym dokumencie dla Netflixa, w którym oskarżył on Pałac Buckingham o kłamstwa mające na celu wykreowanie pozytywnego wizerunku księcia Williama, przyszedł czas na premierę jego autobiografii. Choć pojawiły się plotki, że książę wcale nie napisał swego dzieła samodzielnie, „Spare” i tak miała odnieść spektakularny sukces. Fani „royalsów” podobno masowo wykupowali kolejne egzemplarze, by przeczytać relację z bójki synów księżnej Diany i poznać powody rzekomych kłótni Kate i Meghan. Mimo że pojawiły się doniesienia o poważnych konsekwencjach, jakie względem Harry’ego miała wyciągnąć rodzina królewska, okazuje się, że wkrótce może dojść do przynajmniej pozornego pojednania „royalsów”.

Redakcja poleca

Karol III wyciąga rękę do Harry’ego. Nie chce skandalu podczas koronacji?

Niedługo po premierze serialu dokumentalnego Harry’ego i Meghan oraz wydaniu autobiografii księcia, media donosiły o planowanej ostrej reakcji Pałacu Buckingham na wynurzenia „ex royalsa”. Spekulowano, że Sussexom zostaną odebrane książęce tytuły, a Harry otrzyma zakaz pojawienia się na koronacji ojca. Według najświeższych informacji Karol III postanowił jednak wyciągnąć rękę do młodszego syna.

The Times podaje, że w najbliższych miesiącach król ma w planach spotkanie z Harrym, które ma załagodzić spór przed ważną uroczystością. Zdaniem informatora tabloidu pozostającego w bliskich kontaktach z rodziną królewską książę pojawi się podczas koronacji u boku ojca. Wcześniej jednak musi dojść do ich spotkania, podczas którego obecny będzie także książę William.

- To jest do naprawienia. Obie strony muszą podnieść ręce i przyznać, że „nie wszystko zrobiliśmy dobrze i bardzo się pomyliliśmy”. Będzie to wymagało elastyczności od wszystkich stron, ale da się to zrobić.

Gestem dobrej woli króla Karola ma być zaproszenie na spotkanie nie tylko członków rodziny królewskiej, ale także „osób z otoczenia” księcia Harry’ego. Wszystko po to, by mógł się on poczuć nieco swobodniej.

- Wymaga to obecności Harry'ego w pokoju z królem i księciem Walii, kilkoma innymi członkami rodziny i „jego ludźmi”, którym ufa, którzy zawsze go wspierali. Tak, by nie poczuł się osaczony - miał opisywać plan na spotkanie informator The Times.

Choć najbardziej skłonny do pojednania z Harrym i Meghan ma być Karol III, podobno cała rodzina liczy, że Sussexowie pojawią się na koronacji następcy Elżbiety II. Warunkiem pozostaje jednak wcześniejsze spotkanie z „ex royalsami”.

- Muszą ich zaprosić przed koronacją, bo inaczej zrobi się z tego cyrk i zamieszanie - podsumowuje źródło tabloidu.

Myślicie, że Harry i Meghan rzeczywiście przylecą do Wielkiej Brytanii na koronację Karola III?

Rodzina królewska
9 Zobacz galerię
fot. REX FEATURESEAST NEWS