,

Król Karol skreślił księcia Harry’ego. Liczy tylko na księcia Williama

09.01.2023 14:21

Książę Harry w końcu się doigrał i poniesie konsekwencje nielojalności wobec rodziny królewskiej. Decyzja Karola III to ogromny cios dla jego młodszego syna.

król-karol-skreślił-harry-ego-liczy-się-tylko-książę-william
fot. RIGI/BackGrid UK /East News, IAN VOGLER/AFP/East News

Książę Harry rozpoczął prawdziwą wojnę z brytyjską rodziną królewską. Najpierw razem z Meghan Markle zdecydował się wziąć udział w dokumencie Netflixa „Harry & Meghan. A Netflix Global Event”, w którym oskarżył Pałac Buckingham o kłamstwa mające na celu budowę pozytywnego wizerunku księcia Williama. Później młodszy z synów króla Karola III zapowiedział wydanie autobiografii „Spare”, w której opisał bójkę ze starszym bratem. Rodzina królewska już wcześniej szykowała się na medialną potyczkę z księciem Harrym. Teraz poznajemy pierwsze konsekwencje jego publicznych ataków na „royalsów”.

Książę Harry wykreślony ze scenariusza koronacji króla Karola

Karol III zdecydował się na radykalne kroki i postanowił odejść od jednej z tradycji panujących na królewskim dworze. Decyzja ojca to spory cios dla Harry’ego.

- Zrywając z tradycją, Karol postanowił, że na oficjalnej koronacji nie będzie dwojga książąt, którzy uklękną przed monarchą, składając mu hołd. Tę rolę będzie pełnić jedynie William. Obecny stan rzeczy wygląda tak, że Harry nie ma żadnej roli w ceremonii - miał przekonywać informator Daily Mail.

Taki obrót spraw podobno nie podoba się księciu Williamowi, który ma czuć „niepokój i smutek” wywołany publicznymi oskarżeniami księcia Harry’ego wymierzonymi w rodzinę królewską. Przyszły król podobno uważa wynurzenia brata za „tchórzliwe” i ma „płonąć z gniewu”, czytając o kolejnych sekretach ujawnionych przez Harry’ego.

- William nie zamierza się mścić, nigdy by tego nie zrobił, ponieważ ma swoją godność i jest niewiarygodnie lojalny. To okrutne i niezwykle przykre, że William wciąż przyjmuje te ciosy. On milczy dla dobra swojej rodziny i kraju. Jest niespokojny i smutny. Koncentruje się na swojej żonie i dzieciach... Radzi sobie z tym dobrze na zewnątrz, ale w środku płonie - przekazała Sunday Times osoba z bliskiego otoczenia Williama.

Myślicie, że Harry’emu uda się jeszcze dogadać z rodziną? A może konflikt między księciem i „royalsami” zaszedł już odrobinę za daleko?

loader
Skandale miłosne brytyjskiej rodziny królewskiej
10 Zobacz galerię
fot. PA Archive/Press Association Images/EAST NEWS

Logo radiozet Dzieje się