0
topscrollRun:
Obserwuj w Google News

Wielka wpadka w "Familiadzie". TVP znów się ośmieszyło: "Nie zareagował prowadzący! Ani nikt inny!"

2 min. czytania
06.02.2023 14:15

W ostatnim odcinku teleturnieju "Familiadia" pojawił się rażący błąd. Zauważyli go dopiero widzowie programu, którzy nie są zdziwieni, że TVP zalicza tego typu gafy.

Familiada - Karol Strasburger
fot. Ireneusz Sobieszczuk/TVP/East News

Po raz kolejny TVP zaliczyła wpadkę. Tym razem w jednym z odcinków "Familiady". Co ciekawe ani Karol Strasburger, ani uczestnicy teleturnieju nie zauważyli błędu kolącego w oczy.

"Familiada": twórcy programu TVP nie znają ortografii?

"Familiada" to program telewizyjny cieszący się w Polsce ogromną popularnością. Uczestnicy odpowiadający na pytania z różnych dziedzin wiedzy, takich jak historia, geografia, kultura i rozrywka, muszą przewidzieć, jak na te same zagwozdki odpowiadali ankietowani, by zdobyć jak najwięcej punktów i wygrać nagrodę.

Redakcja poleca

Teleturniej jest nadawany od 1994 roku i wychowało się na nim niejedno pokolenie widzów. Niestety nawet twórcom tak mocno osadzonego w naszej kulturze programu zdarzają się wpadki. Ostatnia sprawiła, że widzowie złapali się za głowę. Jedno z pytań zadanych przez Strasburgera dotyczyło miasta na literę "W". Nie zabrakło popularnych miast jak Warszawa, Wrocław czy Wałbrzych. Problemem było Wejherowo, którego zawodnicy "Familiady" nie odgadli.

Dla uczestników problem tkwił w przewidzeniu odpowiedzi ankietowanych. Dla twórców "Familiady"... w ortografii. Na tablicy pojawiła się bowiem nazwa miasta z błędnym zapisem. Wejherowo napisano przez "CH" zamiast przez "H". Nie trzeba było długo czekać na reakcję internautów na Twitterze. 

Błąd dotknął też administratorów facebookowej strony Wejherowianie, którzy również zamieścili w sieci zdjęcie pochodzące z odcinka "Familiady".

Pod postem nie zabrakło komentarzy.

Obraz nędzy i dezinformacji na zawsze zostanie z tą firmą, zwaną TVP.
TVP, ale wstyd!!!
TVP się nie myli i od jutra ma być pisane przez "ch" i koniec, powiedział Minister Czarnek.
Widać poziom TVP.
W TVP sami "specjaliści".
Jaka TV, takie "wejCHerowo"!
Powinni dostać dotacje od MEN.

Jak widać, błąd bardzo zdenerwował internautów, którzy jednoznacznie wskazują, że brak znajomości ortografii jest powiązany z faktem, że TVP rządzą osoby związane z Prawem i Sprawiedliwością.

Redakcja poleca

Wejherowo: skąd pochodzi nazwa miasta?

Wejherowo to miasto w województwie pomorskim, które stanowi składową Małego Trójmiasta Kaszubskiego, ale jest również częścią Trójmiasta. Etymologia nazwy Wejherowo jest prosta -  w 1643 roku miasto założył wojewoda Jakub Wejher. Wejherowo odnosi się więc bezpośrednio do nazwiska założyciela miasta. 

RadioZET.pl/Twitter/Facebook