,

Ewa Chodakowska nie chce mieć dzieci. Zarzucono jej, że jest „bezwartościową kobietą”

20.03.2023 18:10

Ewa Chodakowska udzieliła wywiadu, w którym opowiedziała o bezdzietności z wyboru. Gwiazda otwarcie przyznała, że nie chce mieć dzieci. „To jest absurd, żeby w XXI wieku w środku Europy wciąż tłumaczyć takie rzeczy” - grzmiała.

ewa-chodakowska-nie-chce-mieć-dzieci-zarzucono-jej-że-jest-bezwartościową-kobietą
fot. Pawel Wodzynski/Dzien Dobry TVN/East News

Ewa Chodakowska odnosi ogromne sukcesy i może się pochwalić niesamowitą karierą. Prywatnie od wielu lat jest szczęśliwą żoną Lefterisa Kavoukisa. Choć parę łączy wielkie uczucie, nie zdecydowali się oni na dzieci. W ostatnio udzielonym wywiadzie dla Plotka gwiazda przyznała, że internauci wciąż natarczywie dopytują ją, kiedy podejmie decyzję o powiększeniu rodziny.

Trenerka postanowiła zareagować na niezadowolenie jej obserwatorów i głośno wypowiedziała się na temat bezdzietności z wyboru. Ewa Chodakowska wyznała, że nie planuje zostać mamą i dołączyła do grona gwiazd, które odważnie mówią o świadomej rezygnacji z posiadania potomstwa. Wcześniej podobne deklaracje wygłosili między innymi Doda, Aleksandra Kwaśniewska i Czesław Mozil.

Ewa Chodakowska o świadomym macierzyństwie. Gwiazda nie chce zostać mamą

W rozmowie z dziennikarzem Plotka Chodakowska już na samym początku zaznaczyła, że nie przeszkadzają jej pytania o macierzyństwo. Celebrytka wyjaśniła, że świadomie zrezygnowała z posiadania potomstwa. Podkreśliła jednak, że wiele kobiet może ze smutkiem reagować na podobne pytania, gdyż problem niepłodności jest coraz powszechniejszy. „Delikatny temat jest to wtedy, kiedy kobieta naprawdę nie może mieć dzieci” - stwierdziła Ewa.

Trenerka nie ma zamiaru ulegać presji i decydować się na dziecko, by uszczęśliwić innych. Gwiazda nie może uwierzyć, że część ludzi wciąż nie dostrzega, że pytania o ciążę są nietaktowne. Wielu pewnie nie potrafi zrozumieć, dlaczego niektórzy nie chcą mieć dzieci.

- Jeśli nie decydujemy sami za siebie, to skończy się to wielkim nieszczęściem. Naszym i też nieszczęściem tych dzieci, które przychodzą na ten świat nie z miłości, potrzeby, tylko z presji. (...) To jest absurd, żeby w XXI wieku w środku Europy wciąż tłumaczyć takie rzeczy - tłumaczyła.

Chodakowska uważa, że powinno się częściej mówić o bezdzietności z wyboru. Ludzie nie powinni się wstydzić własnych decyzji. Być może milczą, ponieważ boją się reakcji innych osób. Także Ewa musiała się zmierzyć z hejtem, gdy poinformowała o braku starań o ciążę.

- Usłyszałam, że jestem niewystarczającą kobietą, bezwartościową kobietą, moje życie nic nie znaczy, umrę w samotności - mówiła ze smutkiem. Zauważyła jednak, że coraz więcej osób przyznaje, że nie chce zostać rodzicami. - Bardzo dużo osób publicznych miało potrzebę powiedzenia o tym na głos. Tak, jakby czekały na impuls z zewnątrz, żeby ktoś tylko zaczął.

Zobacz także: Paulina Smaszcz nie ma dobrego kontaktu z synami? Wyznała to przed kamerami

Doda, Kwaśniewska i Mozil nie zostaną rodzicami. „Nie jest sztuką sama prokreacja”

Ewa Chodakowska uważa, że warto powoływać na świat nowe istnienie, by stało się ważną i wartościową częścią społeczeństwa, a nie po to, by usługiwało rodzicom na starość. Mówiąc o bezdzietności z wyboru, dołączyła do grona gwiazd, które od dawna tłumaczą, dlaczego nie zdecydowały się na dziecko. Wcześniej w podobnym tonie wypowiedziała się między innymi Doda.

- Ten, kto się decyduje na dziecko, nie może ulegać presji społeczeństwa. Dziecko musi być chciane, wyczekane, kochane. Nie jest sztuką sama prokreacja, sztuką jest wychowanie dziecka na wartościowego człowieka. A do tego potrzeba sto procent swojego czasu. To jest misja, zawód na dwadzieścia cztery godziny. Ja nie mam instynktu macierzyńskiego, ale to nie wynika z egoistycznych pobudek. Ja myślę o tej drugiej osobie, o tym, że nikt nie może być powoływany na świat z poczucia obowiązku, presji czy mody - wyjaśniła w „Pytaniu na Śniadanie” wokalistka.

Osobą szczególnie często podejmującą ten ważny społecznie temat jest także Aleksandra Kwaśniewska. Prowadząca „Miasta Kobiet” zauważyła, że „matek raczej się nie pyta, dlaczego się zdecydowały na dzieci”, a „bezdzietność, nie zawsze jest to przecież kwestia świadomej decyzji”. Z kolei Czesław Mozil podkreślił, że „dzieci łatwo zrobić, ale bardzo trudno wychować, a o tym bardzo dużo ludzi zapomina”.

loader
Oto 10 gwiazd, które nie chcą mieć dzieci [ZDJĘCIA]
10 Zobacz galerię
fot. Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Logo radiozet Dzieje się