Obserwuj w Google News

Aleksandra Kwaśniewska o bezdzietności. „To nie zawsze kwestia świadomej decyzji”

2 min. czytania
06.03.2023 16:57
Zareaguj Reakcja

Aleksandra Kwaśniewska udzieliła wywiadu, w którym po raz kolejny poruszyła temat bezdzietności z wyboru. Gwiazda ciągle jest zasypywana pytaniami o powody rezygnacji z posiadania potomstwa. „Matek raczej się nie pyta, dlaczego się zdecydowały na dzieci” - zauważa prowadząca „Miasta Kobiet”.

aleksandra-kwaśniewska-o-bezdzietności-to-nie-zawsze-kwestia-świadomej-decyzji
fot. VIPHOTO/East News

Aleksandra Kwaśniewska od lat tworzy szczęśliwy związek z Kubą Badachem. Mimo że w mediach ciągle pojawiają się plotki o kryzysie w ich relacji, zakochani nie przejmują się nieprawdziwymi informacjami i dalej idą razem przez życie. Para nie zdecydowała się na dzieci. Od jakiegoś czasu córka byłego prezydenta Polski stara się normalizować kwestię bezdzietności z wyboru. Niestety jej decyzja o rezygnacji z macierzyństwa cały czas jest szeroko komentowana.

Redakcja poleca

Aleksandra Kwaśniewska nie zdecydowała się na dziecko. „Szanujmy wybory innych ludzi”

Gwiazda TVN Style niejednokrotnie wdawała się w zaciętą dyskusję z jej „fanami”. Apelowała też, by szanować cudze decyzje i „ nie narzucać innym własnego scenariusza na szczęście”. Podzieliła się także z obserwatorami wskazówkami, jak odpowiadać na ciągłe pytania o ciążę i dziecko. W wywiadzie dla WP Kobieta ponownie wypowiedziała się na temat macierzyństwa i bezdzietności z wyboru.

- Macierzyństwo jest ogromnie ważne dla wielu kobiet, ale to nie powód, by te, które dzieci nie mają, były albo ignorowane, albo zmuszane do wiecznego tłumaczenia się ze swoich życiowych decyzji. Proszę zwrócić uwagę, że matek raczej się nie pyta, dlaczego się zdecydowały na dzieci. Jest to traktowane jako oczywisty wybór, a tak naprawdę powody bywają zaskakujące. Nie mówiąc o tym, że podobnie jak bezdzietność, nie zawsze jest to przecież kwestia świadomej decyzji - zauważyła Kwaśniewska.

Podstawą jest próba zrozumienia decyzji drugiego człowieka i przekonanie, że tak naprawdę nie wiemy, co za nią się kryje.

- Szanujmy wybory innych ludzi. Nic nam do tego - dodała Aleksandra.

O świadomym rodzicielstwie i rezygnacji z posiadania potomstwa niedawno mówiła też Doda. Podczas wizyty w „ Pytaniu na Śniadanie” podkreśliła, że „dziecko musi być chciane, wyczekane, kochane”.

- Nie jest sztuką sama prokreacja, sztuką jest wychowanie dziecka na wartościowego człowieka. A do tego potrzeba sto procent swojego czasu. To jest misja, zawód na dwadzieścia cztery godziny. (…) Nikt nie może być powoływany na świat z poczucia obowiązku, presji czy mody - tłumaczyła.

Jennifer Aniston
10 Zobacz galerię
fot. East News