,

Rozenek zachwala „kompletnie roślinną” dietę. Mały Henryk nawet nie zna smaku mięsa

20.03.2023 16:53

Małgorzata Rozenek-Majdan udzieliła wywiadu, w którym przyznała, że cała jej rodzina zrezygnowała z jedzenia mięsa. Najmłodszy syn gwiazdy TVN nie spożywa także produktów odzwierzęcych i pozostaje na „kompletnie roślinnej” diecie. Co na to lekarze?

rozenek-zachwala-kompletnie-roślinną-dietę-mały-henryk-nawet-nie-zna-smaku-mięsa
fot. MATEUSZ GROCHOCKI/Dzien Dobry TVN/East News

Małgorzata Rozenek-Majdan chętnie opowiada o jej życiu prywatnym. Fani prowadzącej „Dzień Dobry TVN” sporo wiedzą o wszystkich członkach jej rodziny. Mowa tu nie tylko o Radosławie Majdanie, z którym tworzy jedną z najgorętszych par polskiego show-biznesu. Gwiazda z dumą opowiada bowiem także o swoich trzech synach. W niedawno udzielonym Plejadzie wywiadzie zdradziła, że cała piątka zrezygnowała z jedzenia mięsa. Jak do tego doszło?

Najmłodszy syn Małgorzaty Rozenek nigdy nie jadł mięsa. Gwiazda stawia na roślinną dietę

Rewolucja żywieniowa w domu celebrytki została zapoczątkowana przez 11-letniego wówczas Stanisława. Najstarszy z synów Małgorzaty Rozenek-Majdan przekazał mamie, że nie chce spożywać mięsa ze względów ideologicznych. Wkrótce w ślad za nim poszli także jego młodszy brat, Tadeusza oraz sama Małgorzata. Najwięcej oporów przed zmianą miał Radosław, jednak i on dał się przekonać roślinnym posiłkom.

- Już wcześniej nie jadłam mięsa, miałam powroty w trakcie ciąż, później znowu je odstawiałam. Tak naprawdę to była największa rewolucja dla Radosława, który nagle został postawiony przed faktem dokonanym, ale świetnie się z tym czuje i sam powiedział, że teraz nie wyobraża sobie powrotu do kuchni mięsnej - powiedziała Rozenek-Majdan.

Zobacz także: Radosław Majdan chce znów zostać ojcem. Co na to Małgorzata Rozenek?

Szczególnie ciekawie wygląda jednak przypadek najmłodszego członka rodziny celebrytów. Mały Henio miał nawet nie poznać smaku mięsa i od razu przejął nawyki żywieniowe rodziców i braci. Jakby tego było mało z jego diety wykluczono także niektóre produkty odzwierzęce.

- Najlepsze jest to, że nasz Henryk, który od urodzenia nie je mięsa, źle znosi też laktozę, więc nie je też normalnego nabiału i jest na diecie kompletnie roślinnej, czasami z dodatkiem ryb - zdradziła gwiazda.

Małgorzata Rozenek-Majdan jak na „perfekcyjną” mamę przystało, skonsultowała swoje decyzje z lekarzem chłopca. Szybko okazało się, że bezmięsna dieta doskonale wpływa na jego organizm.

- W swojej siatce centylowej ma bardzo dobre wyniki, pediatra twierdzi, że to jest idealnie, modelowo rozwijające się dziecko - powiedziała z dumą prezenterka.

loader

Logo radiozet Dzieje się