Obserwuj w Google News

Edyta Górniak rozmawia z kamieniami. Wcześniej nie chciała o tym mówić

2 min. czytania
14.09.2023 11:51
Zareaguj Reakcja

Edyta Górniak stworzyła jeden z największych hitów Disneya. Piosenkę „Kolorowy wiatr”, którą usłyszeliśmy w kultowej animacji „Pocahontas”, znają chyba wszystkie pokolenia. Sama artystka przyznaje, że praca nad animowanym filmem bardzo ją odmieniła.

Edyta Górniak czuje więź z Pocahontas. Wcześniej nie chciała o tym mówić
fot. TRICOLORS/East News

Edyta Górniak jest legendą polskiej sceny muzycznej. Jej głos znają nie tylko ci, którzy śledzą jej karierę od debiutu albo fani Eurowizji – znany jest ona także osobom, które wychowały się na bajkach Disneya. Utwór „Kolorowy wiatr” to niekwestionowany hit polskojęzycznych wersji popularnej animacji o dzielnej Pocahontas.

Oglądaj

Stanowcza, żyjąca w zgodzie z naturą postać z animowanego filmu jest bliska nie tylko najmłodszym. Sama Górniak także czuje z nią wyjątkową więź. W rozmowie z Interią przyznała, że bohaterka disneyowskiej produkcji wiele jej nauczyła.

Zobacz także: Edyta Górniak wie coś o reinkarnacji. Zdradziła to fanom

Edyta Górniak rozmawia kamieniami i radzi się drzew

Górniak nie ukrywa, że fascynacja wielu pokoleń filmem „Pocahontas” jest dla niej niezwykle ważna. Wie, że główna bohaterka produkcji stała się swego rodzaju ikoną.

– Jestem naprawdę wzruszona, kiedy widzę, że kolejne pokolenia identyfikują się z tą postacią. Że mamy w sobie wojownika, który chciałby walczyć o tę organiczność i prawdę – powiedziała w rozmowie z Interią.

Produkcja Disneya dała jej odwagę, by otworzyć się przed innymi. Wcześniej Górniak musiała ukrywać swoje prawdziwe przekonania. Nie przyznawała się do praktyk, które uważa za przejaw głębokiego uduchowienia.

– Bardzo mi ulżyło, kiedy zobaczyłam ten film, bo jednak wcześniej ukrywałam, że rozmawiam z kamieniami czy wodą, że się radzę drzew, a tymczasem okazuje się, że najstarsze, najpiękniejsze wartości są przekazywane również w takich pięknych produkcjach Disneya. Jestem bardzo szczęśliwa, że mogę się identyfikować wprost z taką niezwykłą postacią. Jesteśmy sobie niezwykle bliskie z Pocahontas – przyznała.

Nie przegap
doda-kontra-edyta-górniak-historia-konfliktu-gwiazd
12 Zobacz galerię
fot. TRICOLORS/East News, VIPHOTO/East News, Paweł Wodzyński/East News, Marek Hanyżewski/East News