Obserwuj w Google News

Szanse Blanki na Eurowizji 2023 rosną. Które miejsce zajmie Polska?

2 min. czytania
12.05.2023 11:53
Zareaguj Reakcja

Blanka Stajkow zagrała hejterom na nosie i szturmem wparowała do finału Eurowizji 2023 w Liverpoolu. Jej szanse na wygraną rosną, a liczby mówią same za siebie. Zresztą opinie internautów z różnych krajów są przychylne reprezentantce Polski. „Solo” wpada w ucho, ale czy podbije serca?

Eurowizja 2023 Blanka Stajkow
fot. screen YouTube Eurovision Song Contest

Blanka Stajkow podczas czwartkowego drugiego półfinału Eurowizji pokazała, na co ją stać. Po kilku występach, które wprowadziły pewną monotonię i senność, Polska weszła cała na pomarańczowo. Blanka ożywiła publiczność, a efekty specjalne i taniec zdecydowanie przykuły uwagę. Niektórzy pokusili się o stwierdzenie, że nie miała problemów, aby wyróżnić się spośród konkurencji. 13 maja zaśpiewa w finale. Jak wyglądają notowania bukmacherów?

Zobacz także:  Finał Eurowizji 2023 w sobotę. Z kim konkuruje Blanka?

Eurowizja 2023: Blanka Stajkow wygra? Szanse rosną

W finale Eurowizji 2023 w Liverpoolu Blanka Stajkow będzie musiała zmierzyć się z reprezentantami 25 państw. Wiadomo już, że nie trzeba będzie długo czekać na „Solo” - Polka wystąpi jako czwarta, tuż po reprezentantach Austrii, Portugalii i Szwajcarii.

Jak duże szanse na wygraną ma dziś Blanka Stajkow? Jak można prześledzić na portalu „eurovisionworld.com”, Blanka pod koniec kwietnia zajmowała 24. miejsce w notowaniach bukmacherów. 11 maja wskoczyła na 21. miejsce. Teraz zajmujemy 18. miejsce, chociaż jeszcze 12 maja nad ranem było to 17. miejsce – tak typują bukmacherzy. Sonda, w której głosują użytkownicy, wskazuje, że możemy zająć 19. miejsce.

Wygląda na to, że na wygraną nie mamy co liczyć – ponad 50% szans na wygraną ma Szwecja, którą reprezentuje Loreen. Drugie miejsce może zająć Finlandia z notą 21%, a trzecie Ukraina z 7% szans. Tak czy siak, zapewne znajdziemy się w pierwszej dwudziestce. Możemy jednak nie pobić wyniku Krystiana Ochmana z 2021, który ostatecznie zajął 12. miejsce.

Redakcja poleca

Eksperci z WiwiBloggs, którzy są uznawani za „wyrocznię” w temacie Eurowizji, mieli rację – Blanka awansowała do finału. Kto go wygra? Opinie internautów z całego świata są oczywiście podzielone. Jedni optują za Szwecją, inni za Izraelem, Finlandią czy Hiszpanią. Niektórzy uważają, że powinna zwyciężyć Chorwacja z subtelnym prowokacyjnym przekazem.

Obawy, że Blanka zostanie shejtowana, były spore, ale wszystko zmieniło się po pierwszej próbie. Polka pokazała pstrokate show na scenie, co wystarczyło do awansu. A czytając komentarze na Twitterze podczas drugiego półfinału, można było obrosnąć w piórka. Pozytywne opinie spływały z całego świata - wstydu jednak nie było.

Eurowizja na żywo – transmisja na RadioZET.pl

Eurowizja na żywo na radiozet.pl. Nasz portal będzie relacjonował finał konkursu w Liverpoolu. 13 maja o 21:00 zapraszamy na start relacji na żywo z konkursu, na którym występuje Blanka.

Największe porażki Polaków na Eurowizji. Rafał Brzozowski nie był najgorszy?
6 Zobacz galerię
fot. HOLLANDSE HOOGTE/East News