Obserwuj w Google News

Blanka w finale Eurowizji! Gdzie i o której oglądać jej występ?

3 min. czytania
12.05.2023 13:35
Zareaguj Reakcja

Wielki finał Eurowizji 2023 już w sobotę 13 maja. Ku zaskoczeniu wielu Polaków, wystąpi na nim polska reprezentantka z piosenką "Solo". O której włączyć media, by zobaczyć naszą "Bejba"? Podpowiadamy, gdzie i o której oglądać jej występ i całą transmisję z Eurowizji w telewizji i online.

Blanka zaśpiewa w finale Eurowizji. O której wystąpi?
fot. Eurovision Song Contest/YouTube

Choć początkowo prawie nikt w to nie wierzył, Blanka Stajkow pokonała część konkurencji, przeszła przez półfinał i dostała się do wielkiego finału Eurowizji 2023. Tegoroczny koncert odbywa się w Liverpoolu (w zastępstwie za Ukrainę, która mimo zwycięstwa w 2022 roku, nie mogła zorganizować show z uwagi na wywołaną przez Rosję wojnę) i rozłożony został na trzy części - dwa półfinały i finał.

Blanka Stajkow pierwszy i nie ostatni raz wystąpiła w czwartek 11 maja. Pokonała między innymi Danię, Islandię, Rumunię i San Marino. Na sobotnim koncercie czeka na nią jednak dużo większa i silniejsza konkurencja. Wystąpi aż 26 państw, a faworytce - szweckiej reprezentantce Loreen, bukmacherzy dają aż 49 procent szans na wygraną.

Blanka w finale Eurowizji. Godzina transmisji

Silna konkurencja nie oznacza jednak, że Blanka nie ma żadnych szans w finale i zajmie jedno z ostatnich miejsc. Po półfinale, z którego pewnym krokiem weszła w finał, bukmacherzy znacząco podnieśli swoje noty dla polskiej reprezentantki. Czy ich przewidywania się sprawdzą? Dowiemy się już w sobotę. 

Zobacz także:   Finał Eurowizji 2023 w sobotę. Z kim konkuruje Blanka?

Eurowizja to konkurs specyficzny, przez wielu uważany za kiczowaty i pełen niekoniecznie dobrej muzyki. Ponadto finał wypada w weekend, a ten w Polsce zapowiada się bardzo ciepły i pogodny. Możliwe więc, że nie każdy zechce poświęcić cały wieczór na oglądanie eurowizyjnych zmagań. O której więc włączyć media, by zobaczyć koncert Blanki?

Blanka Stajkow z piosenką "Solo" pojawi się na scenie już jako czwarta. Biorąc pod uwagę fakt, że przed nią zaśpiewa tylko trzech uczestników, a organizatorzy show nie bawią się w niepotrzebne, dłuższe przerwy między wystąpieniami, spodziewać się można, że Blankę na ekranach zobaczymy już około godziny 21.30.

Gdzie oglądać finał Eurowizji 2023? TRANSMISJA W TV i ONLINE

Sobotni finał rozpocznie się już o godzinie 21:00. Transmisję z niego będzie można obejrzeć - jak co roku - na antenie TVP. Nie trzeba jednak posiadać telewizora i nabijać wyświetleń publicznemu nadawcy, by cieszyć się lekkością popowego show. Na żywo cały koncert transmitowany będzie na kanale Eurovision Song Contest na YouTube.

Ponadto już teraz zapraszamy na relację z finału Eurowizji 2023 na żywo w Radiozet.pl. W naszej relacji również zamieszczony będzie live stream z Eurowizji.

Redakcja poleca

Cały koncert potrwa mniej więcej do godziny pierwszej w nocy. Dopiero wtedy - tuż przed zakończeniem - dowiemy się, jak naprawdę poszło Blance, które zajęła miejsce w rozgrywkach i komu udało się zwyciężyć w 67. Konkursie Piosenki Eurowizji.

Finał Eurowizji 2023 - lista uczestników

Jak już wspomnieliśmy, w sobotnim finale pojawi się aż 26 wykonawców. Oto pełna lista państw i uczestników, wedle kolejności wystąpień.

 1. Austria Teya i Salena - "Who the hell is Edgar?"
 2. Portugalia Mimicat – „Ai coração”
 3. Szwajcaria Remo Forrer – „Watergun”
 4. Polska, Blanka Stajkow "Solo"
 5. Serbia  Luke Black – „Samo mi se spava”
 6. Francja La Zarra "Évidemment"
 7. Cypr, Andrew Lambrou - "Break a Broken Heart"
 8. Hiszpania Blanca Paloma Eaea
 9. Szwecja  Loreen – „Tattoo”
 10. Albania, Albina i Familja Kelmendi - "Duje"
 11. Włochy Marco Mengoni "Due vite"
 12. Estonia, Alika - "Bridges"
 13. Finlandia Käärijä – „Cha cha cha”
 14. Czechy Vesna – „My Sister’s Crown”
 15. Australia Voyager – "Promise"
 16. Belgia, Gustaph - "Because of You"
 17. Armenia Brunette - "Future Lover"
 18. Mołdawia  Pasha Parfeny – „Soarele și luna”
 19. Ukraina Tvorchi "Heart of Steel"
 20. Norwegia Alessandra – „Queen of Kings”
 21. Niemcy Lord of the Lost "Blood & Glitter"
 22. Litwa Monika Linkytė "Stay"
 23. Izrael, Noa Kirel – "Unicorn"
 24. Słowenia Joker Out - "Carpe Diem"
 25. Chorwacja Let 3 – "Mama ŠČ!"
 26. Wielka Brytania, Mae Muller "I Wrote a Song"

Komu dajecie największe szanse?

Zobacz także: Poważna wpadka Marka Sierockiego na Eurowizji. „Popłaczę się”

Eurowizja Top 10 wpadek podczas konkursu
10 Zobacz galerię
fot. LiveMedia/Sipa USA/East News/ AP/East News/ Lehtikuva/EAST NEWS