Obserwuj w Google News

Ponad stu poszkodowanych na koncercie Bedoesa. Trzy osoby trafiły do szpitala

2 min. czytania
14.08.2023 19:00
Zareaguj Reakcja

Służby medyczne interweniowały podczas koncertu Bedoesa w Bydgoszczy. Ponad sto osób zostało poszkodowanych. „Ilość osób wymagających pomocy medycznej przewyższała siły medyków” – poinformowano na facebookowej stronie „Bydgoszcz 998”.

Koncert Bedoesa w Bydgoszczy zakończył się nieszczęściem. Ponad stu poszkodowanych
fot. Karol Makurat/REPORTER

12 sierpnia około 20 tysięcy osób zgromadziło się na placu przed bydgoskim lodowiskiem „Torbyd”, by zobaczyć koncert Bedoesa – informuje „Bydgoszcz 998”. Niestety nie dla wszystkich to wydarzenie skończyło się dobrze. W wielu przypadkach konieczna była pomoc służb ratunkowych.

Redakcja poleca

Interwencja służb na koncercie Bedoesa. Ponad sto osób potrzebowało pomocy medycznej

Darmowy wstęp na koncert jednej z największych gwiazd polskiej sceny hiphopowej zachęcił wiele osób do zjawienia się na placu przed „Torbydem”. Nie wszyscy jednak dobrze znieśli panujący w tłumie ścisk połączony z upałem.

Jeszcze przed rozpoczęciem koncertu do medyków zabezpieczających wydarzenie zaczęły zgłaszać się pierwsze osoby wymagające pomocy medycznej – najczęściej po omdleniach. Po kilkudziesięciu minutach osób wymagających pomocy było coraz więcej - czytamy w poście opublikowanym na Facebooku przez „Bydgoszcz 998”.

Z relacji zamieszczonych na wspomnianym profilu wynika, że konieczna była interwencja Zespołu Ratownictwa Medycznego. Ze względu na liczbę zgłoszeń wkrótce akcję ratunkową wsparły także inne służby ratunkowe.

„Gdy ratownicy dotarli na miejsce, ilość osób wymagających pomocy medycznej przewyższała siły medyków. Zdecydowano o zastosowaniu procedury zdarzenia masowego. Do działań zadysponowano kolejne ZRM, zastępy PSP oraz OSP. Działania strażakow polegały na zbudowaniu punktu medycznego z namiotów pneumatycznych, oświetlenie terenu, oraz zabezpieczeniu miejsca akcji. Działania wspierali również Policjanci oraz ratownicy WOPR, którzy pomagali zarówno na wodzie, jak i na lądzie” – informuje „Bydgoszcz 998”.

Pomocy udzielono 140 osobom. 3 z nich wymagały hospitalizacji. TVN24.pl podaje, że sprawą omdleń na koncercie Bedoesa zajęła się policja pod nadzorem prokuratury. Wydarzenie ma być badane pod kątem artykułu 160 Kodeksu Karnego, który brzmi następująco: 

§ 1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.§ 2. Jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.§ 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 lub 2 działa nieumyślnie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.§ 4. Nie podlega karze za przestępstwo określone w § 1-3 sprawca, który dobrowolnie uchylił grożące niebezpieczeństwo.§ 5. Ściganie przestępstwa określonego w § 3 następuje na wniosek pokrzywdzonego.
Nie przegap
Zenek Martyniuk, Maryla Rodowicz, Ivan Komarenko i Cardi B. Te gwiazdy zostały zaatakowane podczas koncertów na żywo
4 Zobacz galerię
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Źródła: RadioZET.pl/Facebook: Bydgoszcz 998/TVN24.pl