Obserwuj w Google News

Zmiany w występie Blanki na Eurowizji 2023. Tego jednak nie zobaczymy

2 min. czytania
11.05.2023 15:49
Zareaguj Reakcja

11 maja Blanka Stajkow będzie reprezentowała Polskę na 67. Konkursie Piosenki Eurowizji. Na scenie w Liverpoolu zaśpiewa „Solo” – piosenkę, która w ostatnich tygodniach stała się viralem. Okazuje się, że artystka w ostatniej chwili zdecydowała się na wprowadzenie zmian w choreografii.

Eurowizja 2023. Zmiany w występie Blanki. Tego nie zobaczymy na scenie
fot. Martin Meissner/Associated Press/East News

Blanka Stajkow wygrała preselekcje do Eurowizji 2023, lecz nie było jej dane cieszyć się sukcesem. Fani konkursu zwracali uwagę na rzekome nieprawidłowości w głosowaniu i doszukiwali się powiązań pomiędzy artystką i pracownikami TVP, którzy byli odpowiedzialni za przyznanie jej miana reprezentantki Polski. Fani Janna również nie byli zadowoleni. W pewnym momencie domagali się nawet powtórzenia głosowania.

Zanim zdążyła nacieszyć się sukcesem, Blanka musiała zmierzyć z ogromnym hejtem. Ostatecznie najwyraźniej udało jej się oswoić z sytuacją i nawet ośmieliła się przekuć viralowe, internetowe kpiny w część swojego artystycznego image’u. Niedawno pojawiła się publicznie w zielonej sukni, ozdobionej ogromnym napisem „BEJBA”, co było nawiązaniem do krążącego po sieci żartu, wytykającego artystce wypowiadanie słów „Solo” w sposób zbyt gwałtowny i nazbyt spolszczony.

Eurowizja 2023. Zmiany w występie Blanki Stajkow

Blanka ma za sobą dwie próby, które odbyły się bez obecności kamer i reporterów. O ich przebiegu mogliśmy dowiedzieć się z krótkich nagrań, które po pewnym czasie były zamieszczane w internecie. Pod wspomnianymi filmami fani Eurowizji zwrócili uwagę między innymi na zbyt dużą liczbę efektów specjalnych.

Osoby odpowiedzialne za przygotowanie występu Blanki najwyraźniej wzięły sobie te uwagi do serca. Plotek informuje, że reżyser Mikołaj Dobrowolski ostatecznie usunął z występu Blanki krytykowane przez internautów elementy.

Udało nam się jeszcze wprowadzić ostatnie korekty do ujęć i usunęliśmy jeden z efektów multiplikacji artystki, ten, który budził największe kontrowersje. Powodem tej zmiany była niezadowalająca realizacja obrazka — powiedział Dobrowolski.

Czy to pomoże reprezentantce Polski dostać się do finału?

Eurowizja 2023. Kiedy wystąpi Blanka?

Blanka wystąpi w drugim półfinale Eurowizji 2023. Będzie można zobaczyć ją na scenie około godziny 21:30. Wydarzenie emitowane będzie przez TVP1. Eurowizja na żywo relacjonowana będzie także na stronie RadioZET.pl.

Redakcja poleca

Źródła: RadioZET.pl/Plotek.pl