Obserwuj w Google News

Łozo i DJ BRK komentują Eurowizję 2023: "Ma trochę aurę kiczowatą"

2 min. czytania
03.03.2023 12:19
Zareaguj Reakcja

Wojciech Łozowski i Bartosz Kochanek zostali zapytani o swoje zdanie na temat Eurowizji 2023 i polskich preselekcji. Jak sprawę skomentowali muzycy?

 Wojciech Łozowski, Bartosz Kochanek, Blanka
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER, Piotr Molecki/East News

Nie cichną głosy po polskich preselekcjach do Eurowizji 2023. O komentarz w sprawie zostali poproszeni dwaj gwiazdorzy nowej edycji "Azji Express" - Wojciech "Łozo" Łozowski i Bartosz Kochanek znany lepiej jako DJ BRK.

Eurowizja 2023: Łozo i DJ BRK o konkursie

Polscy jurorzy zadecydowali, że na tegoroczną Eurowizję pojedzie Blanka Stajkow. Wielu miłośników konkursu było zawiedzionych, że nie udało się wygrać Jannowi, który był faworytem preselekcji i dostał od widzów najwięcej głosów. Pojawiły się nawet informacje o ustawieniu całego konkursu.

Redakcja poleca

Dziennikarze Jastrząb Post postanowili zapytać o komentarz w tej sprawie dwóch uczestników najnowszej odsłony programu TVN "Azja Express". Nie bez powodu o głos poproszono kolegów po fachu Blanki i Janna - muzyków Wojciecha "Łozo" Łozowskiego i Bartosza Kochanka, czyli DJ-a BRK.

Łozo przyznał, że nie bardzo interesuje go impreza, ale słyszał o aferze związanej z polską kandydatką do zwyciężczyni Eurowizji 2023.

Nie wiemy, bo nie do końca śledzimy. Wiem, że Blanka wygrała, ale nie słyszałem tej piosenki i wiem, że jest jakaś burza, bo był inny wykonawca, którego ludzie bardzo chcieli. My nie jesteśmy raczej z tego środowiska, które mocno śledzi temat Eurowizji. Eurowizja jest specyficznym miejscem. To jest trudne dla nas muzyków, bo Eurowizja ma troszeczkę aurę kiczowatą, przez to nie wszyscy artyści rozważają branie w niej udziału. Natomiast jest to też świetny rodzaj promocji i możliwość pokazania się całej Europie.

Muzyk z Afromental dotknął poważnego problemu, z którym mierzy się wielu artystów. Chodzi o odpowiedź na pytanie, czy występ na Eurowizji nie jest swego rodzaju obciachem i sprzedaniem się na rzecz festyniarsko-biesiadnej rozrywki.

Jest to taka dyskusja, która jest w wielu artystach w środku, czy Eurowizja to jest dla nich dobry kierunek, bo z jednej strony można jak Maneskin, którzy dzięki Eurowizji zrobili karierę na całym świecie i grają w Stanach i wszędzie i to pokazuje, że ta droga też może być OK. Ale jest to specyficzny konkurs, nie wiadomo w środowisku muzycznym jak go traktować. Czy to jest super, czy nie.

Mniej wylewny był BRK, który raczej dał jasny sygnał, co sądzi o konkursie.

Na co dzień jestem Dj-em, producentem. Bardziej tworzę, niż śledzę, co się dzieje. Dziś dowiedziałem się o tej aferze.

Dodał jednak, że istnieje rozwiązanie, by pogodzić zwaśnione strony konfliktu.

Zawsze można zremiksować utwór Jana i Blanki.

Niewykluczone, że w przyszłości dawni konkurenci nagrają własny utwór.

Redakcja poleca

Eurowizja 2023: kiedy odbędzie się konkurs?

67. edycja Eurowizji odbędzie się w dniach 9, 11 i 13 maja 2023 roku. Miejscem, w którym wystąpią wykonawcy z 37 krajów, w tym również z Polski, będzie M&S Bank Arena w Liverpoolu. Polskę reprezentować będzie Blanka Stajkow.

RadioZET.pl/Jastrząb Post