Obserwuj w Google News

Eurowizja 2023: Jann był krytykowany za kostium. Miał być "nieodpowiedni"

2 min. czytania
27.02.2023 21:35
Zareaguj Reakcja

Jann nie pojedzie na Eurowizję 2023. Według najnowszych doniesień muzyk miał usłyszeć od jednego z jurorów, że jego strój sceniczny jest nieodpowiedni.

Jann
fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Preselekcje do Eurowizji 2023 za nami. Jednym z uczestników, który miał reprezentować Polskę na tegorocznym konkursie był Jan Rozmanowski znany bardziej jako Jann. Wykonawca hitu "Gladiator" był faworytem, ale nie udało mu się podbić serc jurorów. Czy jednym z czynników decydujących o ocenie był jego strój?

Eurowizja 2023: Jann miał nieodpowiedni kostium?

Na Eurowizję 2023 z ramienia Polski pojedzie Blanka Stajkow. Nie wszyscy są zadowoleni z tej decyzji.

Redakcja poleca

Jak podaje Pudelek, wybrany przez publiczność Jann miał podpaść jednemu z jurorów kostiumem, który miał na sobie podczas występu. Finalnie okazało się, że czarny koń zdobył tylko 7 na 12 punktów. Najwyższą ocenę przyznano Stajkow, którą widzowie widzieli na 2. miejscu.

Według Mieszka Czerniawskiego - dziennikarza portalu Eurowizja.org, jeden z jurorów podobno stwierdził, że kostium Janna jest zbyt kontrowersyjny. Wedle argumentacji kostium miał być przeszkodą w zdobyciu dobrych ocen na głównym konkursie w Liverpoolu. Jannowi miano też zarzucić błędy w choreografii.

O którym jurorze mowa? W jury zasiedli Edyta Górniak, Marek Sierocki, Agustin Egurrola, Marcin Kusy - dyrektor radiowej Jedynki oraz Aneta Woźniak - dyrektorka programowa TVP. Chociaż nie wiadomo, komu rzekomo nie podobał się kostium, można mieć pewne podejrzenia.

Redakcja poleca

Eurowizja 2023: kiedy odbędzie się konkurs?

67. edycja Eurowizji odbędzie się w dniach 9, 11 i 13 maja 2023 roku. Miejscem, w którym wystąpią wykonawcy z 37 krajów, w tym również z Polski, będzie M&S Bank Arena w Liverpoolu. Polskę reprezentować będzie Blanka Stajkow.

RadioZET.pl/Pudelek/Eurowizja.org