Obserwuj w Google News

Blanka to koleżanka Allanka? Górniak miała ją faworyzować. "To jest chore"

2 min. czytania
27.02.2023 09:12
Zareaguj Reakcja

Blanka zwyciężyła w preselekcjach do Eurowizji 2023 dzięki znajomościom? W sieci pojawiły się komentarze sugerujące, że piosenkarka jest w dobrej komitywie z Allanem Krupą i Agustinem Egurrolą, co miało zapewnić jej zwycięstwo. 

Edyta Górniak i Allan Krupa / Blanka Stajkow
fot. Piotr Molecki/East News / Piotr Molecki/East News

Polskie preselekcje do Eurowizji 2023 za nami. Polskę w tym roku będzie reprezentować Blanka Stajkow, znana między innymi z udziału w " Top Model". Piosenka "Solo" okazała się nie tylko radiowym hitem, podbiła także serca jurorów i nie dała szans konkurencji. Wokalistka pokonała o wiele bardziej znane koleżanki na czele z Alicją Szemplińską i Nataszą Urbańską. Jak to zwykle bywa z konkursami, widzowie są mocno podzieleni, a część z nich nie kryje oburzenia wynikami i sugeruje ustawienie głosowania. Pikanterii dodaje fakt, że zwyciężczyni preselekcji ma być dobrą znajomą Allana Krupy, syna Edyty Górniak, przewodniczącej jury.

Blanka Stajkow wygrała preselekcje do Eurowizji 2023 dzięki znajomościom?

Widzowie najlepiej ocenili występ Janna z piosenką "Gladiator", jednak jurorzy postawili na Blankę Stajkow. Wielu internautów nie zgodziło się z wynikiem i zwietrzyło oszustwo, zapowiadano nawet protesty pod siedzibą TVP. W sieci pojawiły się opinie, że Blanka wygrała dzięki znajomościom z synem Edyty Górniak, Allanem Krupą. Łączono ją także z Agustinem Egurrolą, który miał zajmować się choreografią występu Stajkow, a jednocześnie oceniał innych uczestników.

- EBU powinna zająć się tą sprawą. Niezły przekręt. W jury facet, który odpowiada za choreografię występu Blanki i kobieta, której syn to jej kolega - czytamy w jednym z komentarzy w serwisie YouTube.

Kochani, nagłośnijmy to. To jest syn Edyty Górniak (przewodniczącej jury!), który cały czas siedział z Blanką w green roomie i wyglądali, jakby byli w bliskiej relacji - napisała jedna z użytkowniczek Twittera, publikując zdjęcie Allana Krupy siedzącego obok Blanki

Blanka Stajkow wygrała preselekcje do Eurowizji 2023. Widzowie wietrzą oszustwo

W sieci błyskawicznie pojawiły się niepochlebne komentarze pod adresem Edyty Górniak i TVP. Wiele osób jest w stanie uwierzyć, że telewizja publiczna dopuściła do manipulowania wynikami preselekcji do Eurowizji 2023. 

- To jest chore. Takie sytuacje jak ta muszą budzić wątpliwości co do bezstronności. Już by przynajmniej zachowali odrobinę pozorów i ten Allan by nie pozował najpierw z Blanką, a potem z mamunią.

- Unieważnić wyniki! Chcemy wysłać reprezentanta Polaków na Eurowizję, nie reprezentantkę TVP. Gdzie tu jest demokracja, aby 5 osób wybrało za cały kraj? I do tego osoby, które mają biznes z tego, aby to właśnie Blanka pojechała do Liverpoolu!

- Edyta, miłość do Jezusa, reptilianie, "głęboka duchowość" i inne czary-mary, a przy tym złośliwość, sprzedajność i nepotyzm. Oto nasza Edzia w pigułce.

- Górniak bierze przykład z działaczy PiS, kiedy zostanie szychą w spółce skarbu państwa? - czytamy.