Obserwuj w Google News

Edyta Górniak zdecyduje, kto pojedzie na Eurowizję. Będzie przewodniczącą jury

1 min. czytania
08.02.2023 11:42
Zareaguj Reakcja

To od Edyty Górniak będzie zależało, kogo zobaczymy w nadchodzącej edycji Konkursu Piosenki Eurowizji. Piosenkarka została mianowana przewodniczącą jury. Będzie decydowała o liczbie punktów, przyznawanych kandydatom.

Edyta Górniak zdecyduje, kto pojedzie na Eurowizję. Będzie przewodniczącą jury
fot. Artur Zawadzki/REPORTER

67. edycja Konkursu Piosenki Eurowizji odbędzie się w maju. O udział w niej zawalczy jedenastu kandydatów — dziesięciu z nich wybierze specjalna komisja, a jednego Telewizja Polska. Jurorką, która będzie miała decydujący głos podczas nominowania kandydata TVP, miała zostać Edyta Górniak.

Zobacz także: Edyta Górniak odwiedziła polskiego bohatera wojennego. "Obudził we mnie patriotyzm"

Eurowizja 2023. Edyta Górniak powie ostatnie słowo

Jastrząb Post poinformował, że Edyta Górniak wkrótce zostanie przewodniczącą jury i to do niej należało będzie ostatnie słowo przy wyborze kandydata, który z ramienia TVP zawalczy o udział w Eurowizji.

Edyta przyjęła propozycję z TVP i będzie przewodniczącą jury. I to do niej będzie należał ostateczny głos w kwestii tego, która piosenka otrzyma najwięcej punktów od jurorów. To ona postawi kropkę nad i w głosowaniu ekspertów, podając najwyższą notę - poinformowało źrodło Jastrząb Post.

Z pewnością nie jest to bezpodstawna decyzja. Edyta Górniak reprezentowała Polskę na Eurowizji w 1994 roku. Jej wykonanie utworu "To nie ja!" spotkało się z ogromnym uznaniem — piosenkarka zdobyła 168 punktów, dzięki czemu uplasowała się na drugim miejscu.

Redakcja poleca

Kiedy odbędzie się Eurowizja 2023?

Tegoroczna edycja Konkursu Piosenki Eurowizji odbędzie się 9, 11, 13 maja w Liverpoolu. Polskie eliminacje do Eurowizji 2023 rozpoczną się 26 lutego.

Redakcja poleca

Źródła: RadioZET.pl/ JastrzabPost.pl