Obserwuj w Google News

Aerosmith przerwali trasę koncertową. Steven Tyler usłyszał smutną diagnozę

2 min. czytania
12.09.2023 18:16
Zareaguj Reakcja

Legendarna grupa Aerosmith poinformowała o przerwaniu trasy koncertowej "Peace Out: The Farewell Tour". Wszystko przez smutną diagnozę, jaką od lekarzy usłyszał lider zespołu, Steven Tyler.

Aerosmith odwołuje trasę koncertową z powodu zdrowia Stevene Tylera
fot. AUG/FaceToFace/REPORTER/Reporter

Aerosmith to zespół, którego nie trzeba przedstawiać fanom muzyki, nawet tym, którzy nie gustują w rockowych brzmieniach. Prawdziwa legenda gatunku opiera swój sukces w dużej mierze na charyzmie i niepowtarzalnym głosie lidera, Stevena Tylera. Grupa we wrześniu 2023 roku rozpoczęła swoją pożegnalną trasę koncertową "Peace Out: The Farewell Tour", która miała być ukoronowaniem jej imponującej kariery. Niestety, muzycy przekazali informację o odwołaniu koncertów.

Aerosmith odwołują trasę koncertową. Chodzi o zdrowie Stevena Tylera

Na profilu Aerosmith na Instagramie pojawiło się oświadczenie, w którym zespół poinformował fanów, że nie będzie w stanie zagrać części koncertów ze względu na problemy zdrowotne Stevena Tylera. Wokalista nie ukrywał, że diagnoza, którą usłyszał od lekarzy, była dla niego ciosem.

- Jestem załamany diagnozą otrzymaną od lekarza, który zakazał mi śpiewać przez 30 dni. Podczas sobotniego koncertu doznałem uszkodzenia strun głosowych, co doprowadziło do krwawienia. Jesteśmy zmuszeni przełożyć kilka terminów, abyśmy mogli wrócić i dać wam występ, na jaki zasługujecie - czytamy. Fani Aerosmith nie kryli zawodu, ale rozumieli decyzję grupy i życzyli Tylerowi szybkiego powrotu do zdrowia.

Aerosmith odwołuje koncerty. Kolejny raz chodzi o Stevena Tylera

To nie pierwszy raz, kiedy legendarna grupa zmuszona jest odwołać występy ze względu na swojego lidera. Oczywiście Steven Tyler musi dbać o swój niezwykły głos, a jego zmęczenie lub choroba mogą się zdarzyć. W 2022 roku jednak artysta nie zmagał się ze problemami z gardłem, ale uzależnieniem od leków przeciwbólowych i musiał udać się na odwyk. Życzymy zdrowia i mamy nadzieję, że Aerosmith jak najszybciej powrócą na scenę.

Nie przegap
Zenek Martyniuk, Maryla Rodowicz, Ivan Komarenko i Cardi B. Te gwiazdy zostały zaatakowane podczas koncertów na żywo
4 Zobacz galerię
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER