Obserwuj w Google News

Steven Tyler wrócił na odwyk. Aerosmith odwołuje koncerty

2 min. czytania
26.05.2022 14:32
Zareaguj Reakcja

Steven Tyler wokalista rockowej grupy Aerosmith wrócił na odwyk. Muzycy planowali serię koncertów na 50-lecie. Część z nich nie będzie mogła się odbyć.

Steven Tyler
fot. ROBYN BECK/AFP/East News

Steven Tyler to jeden z najbardziej rozpoznawalnych wokalistów rockowych na świecie. Muzyk od lat jest frontmanem grupy Aerosmith. Grupa podzieliła się z fanami trudną wiadomością.

Steven Tyler z Aerosmith wrócił na odwyk

W środowisku gwiazd rocka można wymienić kilka znanych nazwisk osób, które do dziś zmagają się ze swoją przeszłością i uzależnieniami. Wśród nich znajduje się, chociażby James Hetfield z Metalliki, który po 20 latach trzeźwości był zmuszony niedawno wrócić na odwyk.

Redakcja poleca

Podobna sytuacja spotkała Stevena Tylera, który zdecydował się na trudny krok. Ma on doprowadzić wokalistę do zdrowia i lepszego samopoczucia. Aerosmith ze względu na sytuację odwołał letnie daty koncertów.

Aerosmith odwołuje koncerty ze względu na stan zdrowia wokalisty

Trasa grupy "Deuces Are Wild" miała rozpocząć się 17 czerwca i potrwać do 11 grudnia. Jednak plany pokrzyżował stan zdrowia lidera zespołu.

Tyler doznał nawrotu choroby alkoholowej po niedawnej operacji stopy. W oświadczaniu Aerosmith czytamy:

Jak wielu z was wie, nasz ukochany brat Steven przez wiele lat pracował nad swoją trzeźwością. Po operacji stopy, która miała przygotować go do powrotu na scenę, wrócił do nałogu. W ten sposób próbował poradzić sobie z bólem. Teraz dobrowolnie zgłosił się na odwyk, aby skoncentrować się na powrocie do zdrowia.

Muzycy byli zmuszeni odwołać koncerty. Wyznali, że to dla nich druzgocące wydarzenie. Przeprosili fanów, podziękowali za oddanie, lojalność i zrozumienie sytuacji.

Grupa Aerosmith miała zagrać 13 lipca w krakowskiej TAURO Arenie. W styczniu tego roku zespół ogłosił, że odwołuje zaplanowane koncerty w związku z niepewnością dotyczącą pandemii. Zespół obiecał, że ma w planach szybki powrót do Polski.

RadioZET.pl/NME