Obserwuj w Google News

Zmarł juror "The Voice". Przeszedł zakażenie koronawirusem

2 min. czytania
29.11.2021 14:15
Zareaguj Reakcja

Aleksandr Gradski nie żyje. 72-latek był trenerem w popularnym programie "The Voice". Mężczyzna kilka miesięcy wcześniej zachorował na COVID-19.

The Voice
fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Aleksandr Gradski nie żyje. Mężczyzna był znanym rosyjskim artystą, który wcielił się w rolę jurora popularnego programu "The Voice". Show było emitowane również w rosyjskiej telewizji i to właśnie tam Gradski był jedną z osób, która szukała najlepszego głosu w swoim kraju. 

Aleksandr Gradski nie żyje. Juror "The Voice" miał 72 lata

Informację o śmierci artysty podały zagraniczne media. Jak informuje news.tvs-24.com, muzyk we wrześniu przeszedł COVID-19, co miało źle wpłynąć na jego zdrowie. Artysta trafił do szpitala 26 listopada, skarżył się na bardzo złe samopoczucie.

Redakcja poleca

Okazało się, że przyczyną dolegliwości był udar. Jak podaje "Chanel One" Aleksander Gradski zmarł w nocy 28 listopada w szpitalu w Moskwie w wieku 72 lat.

Gwiazdy muzyki, które odeszły w 2021 roku. Ich już z nami nie ma [ZDJĘCIA]

Aleksandr Gradski nie żyje. Kim był juror rosyjskiego "The Voice"?

Gradski był rosyjskim piosenkarzem i kompozytorem. Ukończył studia wokalne w Muzycznym Instytucie Pedagogicznym w Gnessin. W 1965 roku założył jedną z pierwszych grup rockowych w ZSRR - The Slavs, rok później działał już w formacji Skomorokhi, która przyniosła mu rozpoznawalność.

Artysta był autorem muzyki do ponad 40 filmów fabularnych, kilkudziesięciu dokumentów i kreskówek. Wydał ponad 18 albumów i napisał kilka oper i baletów rockowych. W 1997 roku otrzymał tytuł Honorowego Artysty w Rosji.

W 2012 roku Gradski trafił do rosyjskiej edycji programu "The Voice". Przez trzy lata z rzędu show wygrywał jego podopieczny, w 2014 roku uczestnik z jego drużyny zajął drugie miejsce.

RadioZET.pl/news.tvs-24.com/Chanel One