Obserwuj w Google News

Wojciech Waglewski w żałobie. Nie żyje jego ojciec. Był uznanym dziennikarzem

2 min. czytania
26.01.2022 08:40

Wojciech Waglewski w żałobie. W wieku 92 lat odszedł jego ojciec, Jerzy Waglewski. O śmierci, za pośrednictwem mediów społecznościowych, poinformował wnuk, Bartosz „Fisz” Waglewski.

Wojciech Waglewski
fot. Adam Burakowski/REPORTER/East News

Wojciech Waglewski wraz z synami żegna Jerzego Waglewskiego, uznanego dziennikarza i reportażystę, autora kilku książek. Ostatnia audycja „Wagli” odbyła się w niepełnym składzie oraz została poświęcona ukochanemu dziadkowi oraz wspomnieniom z dzieciństwa.

Zobacz także:  Dick Halligan nie żyje. Dwukrotny laureat Grammy miał 78 lat

Wojciech Waglewski żegna ojca. Jerzy Waglewski miał 92 lata

- Zmieniamy dzisiejsze „Wagle”, na audycję wyciszoną, którą poprowadzę sam. W czwartek w nocy zmarł mój kochany dziadek Jurek – napisał na Instagramie Bartosz „Fisz” Waglewski.

W radiowym studiu zabrakło lidera zespołu Voo Voo, Wojciecha Waglewskiego. „Fisz” wspominał na antenie swojego dziadka, m.in. przypomniał sobie jeden z prezentów. Bartosz Waglewski z okazji komunii świętej otrzymał paczkę kaset – Jerzy Waglewski uwielbiał nagrywać audycje. „Fisz” zapamięta go jako zapatrzonego w ukochane wnuki, wspierającego i troskliwego.

Syn Wojciecha Waglewskiego opublikował również zdjęcie dziadka, w komentarzach zaczęły sypać się kondolencje. Reportażysta i dziennikarz radiowy odszedł 21 stycznia 2022 roku. Z kolei 26 stycznia opublikowano szczegóły pogrzebu.

Pogrzeb Jerzego Waglewskiego odbędzie się 31 stycznia na Cmentarzu Komunalnym Północnym. Jak czytamy w nekrologu opublikowanym na stronie „Gazety Wyborczej” wcześniej, o 11:50 w kościele NMP Królowej Świata w Warszawie, odbędzie się nabożeństwo żałobne.

Kim był Jerzy Waglewski?

Jerzy Waglewski, reportażysta i dziennikarz radiowy, urodził się w 1929 roku w Opatowcu. Studia ukończył na Wydziale Filologii Polskiej we Wrocławiu, ale jeszcze przed rozpoczęciem nauki udało mu się podjąć pracę w dzienniku „Życie Radomskie”. W kolejnych latach działał w „Gazecie Robotniczej” oraz „Żołnierzu Wolności”.

Redakcja poleca

Na dłużej związał się z Polskim Radiem, gdzie w 1968 roku trafił do redakcji reportażu Programu III Polskiego Radia. Intensywnie działał w Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich oraz był wicedyrektorem i zastępcą naczelnego w Agencji Radiowo-Telewizyjnej ARTEL.

Jego reportaże radiowe na temat polskich członków ruchu oporu w kraju i za granicą podczas II wojny światowej cieszyły się sporym uznaniem. Niektóre z nich znalazły się w książce „Poprawki do życiorysu”. Napisał również „Z historii PRL. Dziennikarze” oraz „Wspomnienia niekontrolowane. Z historii PRL. Dziennikarze, część II”.

Gwiazdy, które odeszły. Te znane osoby zmarły w 2021 roku [GALERIA]
20 Zobacz galerię
fot. Bartosz KRUPA/East News/ MW/East News