Obserwuj w Google News

Sanah z ogromnym sukcesem. "Uczta" w światowej czołówce!

Joanna Chojnacka
2 min. czytania
20.04.2022 14:24

Sanah wydała swój trzeci album studyjny "Uczta" zaledwie kilka dni temu, a płyta już osiągnęła duży sukces. Liczby mówią same za siebie.

sanah
fot. Artur Szczepanski/REPORTER

Sanah zrealizowała "najważniejszy" zdaniem piosenkarki projekt w dotychczasowym życiu. Artystka wydała swój trzeci album studyjny złożony z 11 wyjątkowych duetów. Na płycie "Uczta" usłyszymy same polskie gwiazdy takie jak Dawid Podsiadło, Daria Zawiałow, Artur Rojek czy Igor Herbut.

Sanah z ogromnym sukcesem. "Uczta" w światowej czołówce!

Premiera "Uczty" miała miejsce 15 kwietnia i szybko wywołała dyskusje. Niestety nie tylko te na poziomie muzycznym. Na stronie Empiku w zakładce "recenzje" katolicy wyrazili swoje oburzenie, że sanah wydała płytę... w Wielki Piątek.

Redakcja poleca

Jednak wokół "Uczty" dzieje się zdecydowanie więcej dobrego, a wokalistka na świetne informacje odnośnie odbioru swojego krążka nie musiała czekać długo. Zaledwie po kilku dniach od premiery dowiedzieliśmy się, że krążek wylądował w światowej czołówce najczęściej odtwarzanych albumów na świecie.

Sanah na szczycie zestawień Spotify

"Uczta” znalazła się na 4. miejscu najczęściej słuchanych albumów na świecie w serwisie Spotify. Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz, kiedy sanah ląduje tak wysoko w tym zestawieniu - poprzedni krążek "Irenka” również zadebiutował na 4. miejscu. Dodatkowo wszystkie utwory z najnowszej płyty "Uczta” znalazły się w najnowszym Top 200 Spotify.

mat. prasowe
fot. mat. prasowe

To nadal nie koniec korzystnych dla sanah statystyk. Artystka jest obecnie najczęściej słuchaną wykonawczynią w Polsce na Spotify. Jej numerów słuchano w zeszłym miesiącu przeszło 2 miliony razy. Tuż za sanah na liście znalazł się Malik Montana.

materiały prasowe
fot. materiały prasowe