Obserwuj w Google News

Queen zebrał ogromną kwotę dla Ukrainy w zaledwie kilka dni. Wystarczyło udostępnić film na YouTubie

Joanna Chojnacka
2 min. czytania
23.03.2022 13:05
Zareaguj Reakcja

Queen postanowił wesprzeć potrzebujących z Ukrainy. Muzycy udostępnili archiwalne nagranie i zorganizowali zbiórkę. Zebrali ogromną kwotę w zaledwie kilka dni.

Brian May
fot. ANGELA WEISS/AFP/East News

Wojna w Ukrainie trwa już niemal miesiąc. Kijów nadal pozostaje niezdobyty, jednak w mieście podobnie jak w Charkowie i Żytomierzu ogłoszono kolejne alarmy ostrzegające przed nalotami. W nocy z wtorku na środę stoczyły się ciężkie walki pod Charkowem. Prezydent Ukrainy przekazał, że w oblężonym Mariupolu wojska rosyjskie uwięziły 100 tysięcy osób, które są pozbawione wody, jedzenia i leków.

Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje [RELACJA NA ŻYWO]

Sprzeciw wobec agresji Putina wyrażają także artyści. Muzycy publikują słowa solidarności z Ukraińcami, wpłacają datki na zbiórki, udzielają się jako wolontariusze, a także biorą udział w koncertach charytatywnych.

Polskie gwiazdy, które pomagają Ukrainie. Znani Polacy wspierają ofiary wojny [GALERIA]

Do sporej grupy artystów, którzy postanowili wesprzeć Ukrainę, dołączyła rockowa legenda, zespół Queen. Muzykom udało się zebrać ogromną kwotę niemalże bez dodatkowego wysiłku.

Queen zebrał ogromną kwotę dla Ukrainy w zaledwie kilka dni

Grupa w 2008 roku zagrała koncert w Charkowie razem z Paulem Rodgersem. Muzycy promowali wówczas album "The Cosmos Rocks", pierwszą płytę Queen nagraną wspólnie z wokalistą Free i Bad Company.

Koncert w Charkowie w ramach trasy koncertowej zorganizowała ukraińska fundacja zajmująca się pomocą chorym na AIDS. Występ odbył się pod szyldem "AIDS Life Must Go On" i był imprezą charytatywną. Koncert na Placu Wolności w Charkowie oglądało 350 tysięcy osób. Przed telewizorami widownia zasiadła w liczbie około 10 milionów.

Redakcja poleca

Queen zdecydował, że zagrany w 2008 roku koncert ma okazję pomóc potrzebującym już po raz drugi. Muzycy opublikowali niedostępne wcześniej nagrania w całości na YouTubie i przypięli do wideo link do zbiórki. Od dnia premiery materiały zarobiły dla fundacji Ukraine Relief 5,315 milionów dolarów.

Koncert Queen w Charkowie możecie zobaczyć poniżej:

Oglądaj

RadioZET.pl/loudersound.com