Obserwuj w Google News

Tragedia polskiego muzyka. Basiście spłonął dom, artysta prosi o pomoc

Joanna Chojnacka
2 min. czytania
23.03.2022 10:09

Paweł Kot Kociszewski, były basista grupy Chainsaw przeżył tragedię. Dom, w którym miał zamieszkać ze swoją rodziną, uległ ogromnym zniszczeniom w wyniku pożaru. 

pożar w domu basisty Chainsaw
fot. pomagam.pl

Paweł Kot Kociszewski to basista i wokalista znany z formacji takich jak Butelka, Doctrine X czy Chainsaw. Muzyk wraz z rodziną miał wkrótce zamieszkać w nowym domu i zacząć kolejny etap w życiu. Niestety plany bliskich muzyka pokrzyżował pożar.

Byłemu basiście Chainsaw spłonął dom. Polski muzyk prosi o pomoc

16 marca w Dzikowie w gminie Obrowo, gdzie basista miał wkrótce zamieszkać z żoną, 8-miesięczną córką i synami pojawił się ogień. Budynek gasiło 7 zastępów PSP i OSP.

Redakcja poleca

Z domu gotowego do zamieszkania zostały zgliszcza. Spłonął garaż, a w całym budynku szkody są ogromne. Niestety rodzina nie zdążyła go jeszcze ubezpieczyć. W sieci powstała zbiórka na remont posiadłości, w której powstanie muzyk i jego rodzina włożyli tak wiele serca i wysiłku.

Jak czytamy na stronie:

Wszystkie tynki poodpadały, konieczna jest wymiana belek stropowych, instalacji elektrycznej, pieca, a wcześniej gruntowne czyszczenie popożarowe i ozonowanie specjalnym sprzętem, gdyż niestety pogorzelisko może być rakotwórcze. Biorąc pod uwagę fakt, iż tworzymy rodzinę 5-osobową, w tym z 8-miesięczną Córeczką i Synami w wieku szkolnym, szukamy pomocy w przywróceniu domu do stanu sprzed pożaru.

Informację o zbiórce udostępniła grupa metalowa Chainsaw, w której basista udzielał się przez lata. Można usłyszeć go na albumie "War of Words" z 2013 roku.

Taka sytuacja...zapewne wielu z Was zna i pamięta naszego byłego basowego Kota. Człowiek orkiestra, którego zawsze wszędzie pełno. Tydzień temu doszło do tragedii - no bo jak określić pożar domu, w którym miał lada moment zamieszkać Paweł wraz z rodziną... Napiszemy krótko! Udostępniajcie, wspierajcie, bo wierzymy w Was -bo wiemy, że my Polacy mamy wielkie serducha i potrafimy się jednoczyć i wspierać w trudnych chwilach. Każda Wasza pomoc będzie na wagę złota, za co dziękujemy w imieniu Pawła jak i naszym! Rock'n'Roll nie umarł!

Aktualnie zbiórkę wsparło 261 osób, którym udało się zgromadzić kwotę przeszło 25 tysięcy złotych. Cel zrzutki wynosi 53 750 złotych.

Jeśli chcecie pomóc Pawłowi Kociszewskiemu w przywróceniu domu do poprzedniego stanu, link do zbiórki i zdjęć ukazujących skutki pożaru znajdziecie TUTAJ.