Obserwuj w Google News

Kazik Staszewski zaskoczył w wywiadzie: "Aborcja to zabójstwo"

Joanna Chojnacka
2 min. czytania
23.03.2022 08:32
Zareaguj Reakcja

Kazik Staszewski pojawił się w głośnym programie "Hejt Park". W rozmowie z Robertem Mazurkiem oznajmił, że według niego aborcja to zabójstwo.

Kazik Staszewski zaskoczył w wywiadzie: "Aborcja to zabójstwo"
fot. East News

Kazik Staszewski w swojej twórczości nie unika tematów trudnych i kontrowersyjnych. Od lat komentuje sytuację polityczną oraz społeczną w Polsce tekstami utworów. Aktualnie artysta skupia uwagę na krytyce obecnego rządu. Wyrazem niezadowolenia z decyzji PiSu był, chociażby wielki hit 2020 roku - "Twój ból jest lepszy niż mój".

Kazik Staszewski był gościem "Hejt Parku" na Kanale Sportowym

Wokalista 22 marca pojawił się na Kanale Sportowym w programie prowadzonym przez Roberta Mazurka. "Hejt Park" jest nadawany na żywo, a tematy, wokół których toczy się dyskusja, często bywają kontrowersyjne i prowokujące.

Redakcja poleca

Na wizji Staszewski zaskoczył jednym ze swoich poglądów. Okazało się, że kiedy mówimy o aborcji, wokaliście znacznie bliżej do stanowiska środowisk katolickich, od których zwykle muzyk się odcina.

10 gwiazd muzyki, które nigdy nie zagrały koncertu w Polsce [GALERIA]

Kazik Staszewski zaskoczył w wywiadzie: "Aborcja to zabójstwo"

Temat aborcji w programie wypłynął całkowicie przypadkowo. Robert Mazurek zaczął rozmawiać z liderem Kultu o narkotykach. Kazik przyznał się do wachlarza substancji, które zażywał w trakcie trwania kariery i stwierdził, że politycy, którzy dyskutują na temat zakazywania środków odurzających w Sejmie, najpierw powinni ich wcześniej spróbować.

Zdanie wywołało sprzeciw prowadzącego, który uznał, że to, co mówi Kazik to absurd:

Jesteś nieprzytomny. Jak ty sobie to wyobrażasz? Że każdy parlamentarzysta powinien przejść przez wszystko, wszystkie narkotyki, każda kobieta powinna dokonać aborcji, żeby móc później głosować, czy jest za czy przeciw itd.? Przecież to jest jakiś absurd.

Wówczas Staszewski przyznał, jakie ma poglądy odnośnie przerywania ciąży.

Nie mówię, że każdy, tylko każdy, kto chce mieć wyrobiony jakiś pogląd. I nie mieszaj do tego aborcji, bo tu już mamy do czynienia z zabójstwem.

Robert Mazurek dopytał Staszewskiego, czy dobrze go zrozumiał. Jednak muzyk nie zaprzeczył. Jeszcze raz podkreślił, że nie popiera aborcji.

Prowadzący zapytał lidera Kultu, czy chciałby rozwinąć myśl. Kazik skwitował:

Nie będę rozwijał. Praktycznie cudem się na tym świecie znalazłem i jest to wystarczający powód.

RadioZET.pl/WP/Kanał Sportowy