Obserwuj w Google News

Patrycja Markowska i Dawid Karpiuk mogą zagrać w Twoim domu. Wystarczy, że pomożesz Ukrainie

Joanna Chojnacka
2 min. czytania
05.04.2022 10:00
Zareaguj Reakcja

Patrycja Markowska i Dawid Karpiuk wystawili na aukcję swój koncert. Artyści przekażą uzbieraną kwotę na pomoc dla Ukrainy.

Patrycja Markowska
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Trwa wojna w Ukrainie. Sieć zalewają drastyczne materiały z Buczy koło Kijowa, gdzie wojska rosyjskie torturowały i zamordowały ludność cywilną i zwierzęta. Na zdjęciach widzimy ciała rozstrzelanych osób. Mówi się o co najmniej 400 ofiarach.

Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje [RELACJA NA ŻYWO] 

Kreml zaprzecza wydarzeniom w Buczy. Rosja utrzymuje, że zbrodnia jest "prowokacją i inscenizacją reżimu kijowskiego". W obwodzie donieckim trwa ewakuacja. Mieszkańcy obawiają się nowej ofensywy Rosji w tych okolicach.

Patrycja Markowska i Dawid Karpiuk mogą zagrać w Twoim domu

Także polscy artyści nie przestają się angażować we wsparcie dla potrzebujących Ukraińców. Do osób, które pomogą swoim talentem naszym sąsiadom, dołączyła Patrycja Markowska i Dawid Karpiuk.

Redakcja poleca

Na stronie siepomaga.pl pojawiła się wyjątkowa zbiórka. Muzycy poprosili o przekazanie pieniędzy na zakup leków dla ukraińskich szpitali. Osoba, która wpłaci najwyższą sumę, otrzyma wyjątkowy prezent.

Patrycja Markowska i Dawid Karpiuk wystawili swój koncert na licytację

Będzie to premierowy, najmniejszy, choć jak podkreślają twórcy - największy sercem, koncert świata.

Fundacja Radia ZET prowadzi akcję pomocową dla osób z Ukrainy

Patrycja Markowska opowiada o akcji słowami:

Za nami tygodnie okrutnej wojny u naszych braci na Ukrainie. Wszyscy masowo pomagamy. I jest to precedens na skalę światową. Pomagamy kobietom i dzieciom, osobom starszym. Otwieramy dla nich domy i nasze serca. Chcę razem z Wami zrobić coś jeszcze dobrego.

Jak deklaruje Markowska, artystka wraz z Dawidem Karpiukiem z zespołu Dziwna Wiosna przyjedzie do osoby, która wpłaci na zbiórce najwyższą kwotę. Artyści wspólnie wykonają u darczyńcy ich najnowszy singiel "Na zakończenie dnia", który promuje nową płytę piosenkarki. Będzie to premierowy występ na żywo.

To nasza premiera. Oddamy Wam nasze serca i wszystko, co w nas gra. Zagramy dla Was utwór po raz pierwszy. W Waszym domu, na Waszym podwórku, dla babci, dziewczyny lub taty. Jak tylko zapragniecie.

Oprócz występu Patrycja i Dawid wyślą nagranie video z imiennym podziękowaniem za wsparcie akcji do 10 wybranych osób z listy wpłacających.

Link do zbiórki znajdziecie TUTAJ.

Polskie gwiazdy, które pomagają Ukrainie. Znani Polacy wspierają ofiary wojny [GALERIA]