Obserwuj w Google News

Znany muzyk walczy w Ukrainie. Nergal komentuje: "Jesteś dla mnie bohaterem"

Joanna Chojnacka
2 min. czytania
01.04.2022 10:50
Zareaguj Reakcja

Sasha Boole to ukraiński muzyk, który dołączył do składu grupy Nergala - Me and That Man. Artysta wrócił do ojczyzny walczyć za swój kraj.

Sasha Boole
fot. Instagram/Nergal69

Wojna w Ukrainie trwa już przeszło miesiąc. Rosyjskie wojska nie wycofują się z kraju, trwa jednak ich przegrupowanie. Nasi sąsiedzi przygotowują się na kolejne ataki. Sytuacja wygląda poważnie na południu państwa oraz w regionie Donbasu. Rosja gromadzi swoje siły wokół Mariupola, żołnierze deklarują, że będą walczyć o miasto do końca.

Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje [RELACJA NA ŻYWO] 

Jak podało brytyjskie ministerstwo obrony, Rosja przerzuca na Ukrainę część swoich sił zbrojnych z Gruzji. Do Ukrainy wracają cywile, którzy od lat nie mieszkają w kraju, by pomóc w walce. Wśród nich znalazł się między innymi znany polski muzyk.

Sasha Boole grał z Nergalem, teraz walczy w Ukrainie. Darski komentuje

Sasha Boole, a właściwie Ołeksandr Bułicz urodził się w Żytomierzu. Jest wokalistą i kompozytorem muzyki, która łączy ze sobą country i folk. Artysta dołączył jakiś czas temu do składu Me and That Man, dzisiaj walczy na froncie w Ukrainie.

Redakcja poleca

Me and That Man to projekt zainicjowany przez Adama Nergala Darskiego oraz Johna Portera. Boole jeszcze niedawno występował u boku lidera Behemotha podczas koncertów promujących najnowsze wydawnictwa zespołu. Jak donosi Darski, Boole to kolejny ukraiński muzyk, który gitarę zamienił na karabin.

Polskie gwiazdy, które pomagają Ukrainie. Znani Polacy wspierają ofiary wojny [GALERIA]

Nergal zamieścił na swoim Instagramie zdjęcie Sashy z poruszającym podpisem:

Ten facet dzielił ze mną scenę podczas trasy Me and That Man w Polsce. Jego jedyną bronią do tej pory była gitara, ale z powodu rosyjskiej inwazji musiał zamienić ją na broń, żeby bronić swojego domu przed barbarzyńcami. Nie mam słów by wyrazić, jak surrealistyczna jest ta sytuacja. A wszystko przez zbrodnicze, chore ambicje Kremla.

Adam Darski podkreślił, że ma nadzieję, iż już niedługo panowie ponownie zagrają razem na scenie. Poprosił o wsparcie dla Sashy i wyznał, że muzyk jest dla niego prawdziwym bohaterem.