Obserwuj w Google News

Lady Gaga o aborcji i małżeństwach jednopłciowych na koncercie. Zadedykowała piosenkę kobietom

Joanna Chojnacka
2 min. czytania
12.08.2022 11:31
Zareaguj Reakcja

Lady Gaga dwukrotnie przerwała jeden ze swoich ostatnich koncertów, żeby zwrócić się do fanów. Artystka wygłosiła deklaracje na temat aborcji i małżeństw jednopłciowych.

Lady Gaga o aborcji i małżeństwach jednopłciowych na koncercie. Zadedykowała piosenkę kobietom
fot. East News

Lady Gaga 17 lipca 2022 roku rozpoczęła trasę The Chromatica Ball. Szósta trasa koncertowa amerykańskiej wokalistki promuje jej najnowszy album "Chromatica" wydany w 2020 roku. Jeden z przystanków tournée objął Waszyngton.

Lady Gaga dwukrotnie przerwała koncert i zwróciła się do fanów

Gwiazda zagrała w Nationals Park, gdzie zagrała swoje największe hity takie jak "Poker Face", "Bad Romance" czy "Born This Way". Wokalistka przerwała koncert, żeby powiedzieć kilka słów do swoich fanów.

Redakcja poleca

Przed wykonaniem "Edge of Glory" Lady Gaga zwróciła się do 40 tysięcy fanów obecnych pod sceną słowami:

Chciałabym zadedykować tę piosenkę każdej kobiecie w Ameryce. Każdej kobiecie, która musi się teraz martwić o swoje ciało, jeśli zajdzie w ciążę. Modlę się, żeby ten kraj przemówił, żebyśmy trzymali się razem, nie przestawali, dopóki każda kobieta nie będzie się tu czuła dobrze.

Lady Gaga o aborcji i małżeństwach jednopłciowych na koncercie

Słowa artystki odnoszą się do niedawnego zaostrzenia prawa aborcyjnego w Stanach Zjednoczonych. Nowe przepisy obowiązują w USA od 24 czerwca 2022 roku.

Gaga wyznała fanom, że nie chciała psuć im humoru, jednak podkreśliła, iż istnieją w życiu rzeczy ważniejsze niż show-biznes. Kolejną deklarację piosenkarka wygłosiła przy okazji wykonania "Born This Way'.

Utwór od dawna jest nieoficjalnym hymnem społeczności LGBTQ+. Artystka zadeklarowała:

To może nie jest oficjalny hymn narodowy, ale to NASZ hymn narodowy. Lepiej niech nie zadzierają z małżeństwami homoseksualnymi w tym kraju.

Oprócz Lady Gagi w ostatnim czasie swój sprzeciw wobec zaostrzenia prawa aborcyjnego w USA wyrazili artyści tacy jak Phoebe Bridgers, Olivia Rodrigo, Jarvis Cocker, Lorde, IDLES i Billie Eilish.

RadioZET.plNME